Лариса Борщ – одна тих, хто пройшов відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють».
У мирному житті Лариса працювала менеджером з персоналу, проте вже з перших днів війни зрозуміла – відтепер не зможе сидіти склавши руки, розповіли на сторінці Поліції Львівської області.
«Я з дитинства мріяла бути військовою. Але так складалися обставини, що не вдавалося втілити цю мрію в життя. Та коли почалося повномасштабне вторгнення, я вирішила, що маю бути максимальною корисною державі в ці важкі часи», – розповідає доброволиця.
Так Лариса опинилася у добровольчому формуванні у Стрию. Разом з поліцейськими патрулювала вулиці, пройшла відповідну підготовку, навчилася поводження зі зброєю, а також пройшла курси тактичної невідкладної медичної допомоги.
«Якось інструктор розповів, що в поліції Львівщині розпочався набір у бригаду «Лють», призначення якої – відсіч та стримування ворога. І я відразу зрозуміла – це мій шанс, на який я чекала все життя!», – каже жінка.
Лариса подала необхідні документи, успішно пройшла відбір, а зараз готується до навчань, по завершенні яких разом з іншими бійцями стане до виконання поставлених завдань.
«Моя основна мотивація – як у всіх українців сьогодні: зробити так, щоб ця нечисть не ходила по нашій землі. Я дуже люблю свою родину, свій дім, свій сад. І я буду це захищати!», – каже вона.
Сім’я Лариси – 26-річна донька та чоловік, який сам є військовим медиком – підтримала її рішення.
«З мамою трохи важче, але я вперта та наполеглива, вмію переконувати», – ділиться Лариса.
Зазначимо, об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – це воєнізований підрозділ Департаменту поліції особливого призначення нового зразка, призначений для відсічі та стримування збройної агресії проти України. Бригада «Лють» – це два штурмові полки, батальйон особливого призначення, артилерійський полк і рота спеціальних операцій. У їхньому арсеналі – бронетехніка (БМП, БТР, КОЗАК), артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.
Формування бригади триватиме до 1 квітня. Добровольці, які хочуть приєднатися, можуть подати анкету на сайті storm.mvs.gov.ua або через Центри надання адміністративних послуг.
Далі кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тести, пройти тестування на знання законодавства та логічне мислення. Після успішного проходження тестування він пройде кількамісячне навчання. По завершенню якісної підготовки бійці розпочинають виконання поставлених завдань – знищення ворога.