Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

«Дрогобицька школа вишивки» презентувала унікальну колекцію українських вишиваних сорочок

Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
1/3
Вчора, 1 грудня, у Дрогобичі презентували унікальну колекцію вишиваних сорочок, створених руками майстринь «Дрогобицької школи вишивки». Виставка відбулась у Центрі душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії та мала символічну назву – «Дрогобицька сорочка – сорочка, яка пасує всім». Про це повідомляє Дрогобицька міська рада.

На культурно-мистецький захід, організований ГО «Дрогобицька школа вишивки імені Мирослави Кот» прибули майстрині-вишивальниці з Дрогобича, Трускавця, Стрия, Самбора, Львова, Києва, Тернопільщини, Івано-Франківщини та навіть Херсонщини та чимало поціновувачів українського національного вбрання.

Дрогобицька школа вишивки має ім’я відомої в Україні вишивальниці – Мирослави Кот. Майстриня свого часу підняла з небуття Дрогобицьку вишиту сорочку, почала досліджувати автентичні орнаменти та навіть створила книгу зі схемами, за якою досі працює багато майстринь.

Сьогодні цю роботу продовжує її учениця Даніела Іванюш.

На виставку дрогобицьких вишиваних сорочок завітав також міський голова Дрогобича Тарас Кучма, спільно з начальником управління культури та розвитку туризму Володимиром Ханасом.

Захід розпочали з благословення о. Андрія та хвилини мовчання.

Дрогобицька сорочка демонструє унікальний стиль нашого регіону, вона обрамлена смужками та має особливі маркери, які вирізняють її з-поміж орнаментів інших регіонів України.

Окрім виставки вишиваних сорочок на заході відбулось дефіле жінок в українських національних вбраннях, тож всі присутні могли вдосталь намилуватись красою автентичного українського одягу, який демонструє багатство української культури, яку ми бережемо та трепетно передаємо від покоління до покоління.

Сама вишивальниця Мирослава Кот свого часу створила багату колекцію унікальних вишитих сорочок. Зараз у домі мисткині відбуваються майстер-класи з вишивання. Також там облаштували музей-світлицю, де зберігають самобутній народний одяг, речі побутового вжитку, а також колекцію вишиванок, до якої входять репліки давніх взірців з різних регіонів, а також вишиті рушники та серветки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ