Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: Іван Годяк - українець, який підкорив Голлівуд
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

Іван Годяк - українець, який підкорив Голлівуд

104 роки тому народився Іван Годяк, українець, ім'я якого вкарбоване на Алеї слави у Голлівуді

Популярність як Джон Годяк здобув у 1944-ому після гри у трилері режисера Альфреда Хічкока “Рятувальний човен”. За 12 років кінокар’єри Годяк зіграв у майже 40 фільмах.

Іван народився у США через два роки після того, як його батьки - Володимир та Анна - емігрували. Вони мешкали біля Старого Самбора у селі Грушатичі (тепер близько 500 осіб населення).

Цікаво, що у Голівуді йому радили змінити прізвище на щось звичніше для американського глядача, проте Годяк цього не зробив.

В дитинстві Івана оточували українці, зокрема, у Детройті він навчався у студії знаменитого хореографа та балетмайстра Василя Авраменка. Годяк грав у театральних виставах при греко-католицькій церкві. Пізніше також брав участь у діяльності “Молодих українських націоналістів”, до створення якої був причетний Євген Коновалець, коли у 1929-ому перебував у США.

Іван був найстаршим серед чотирьох дітей і вже в 19 років найнявся робітником на фірмі Шевроле. Старався отримати роботу диктора на радіо, але отримував відмову через акцент.

Це спонукало Годяка багато працювати над собою і в 1938 році його таки взяли радіоактором на WMAQ у Чикаго.

У 1940-их почав працювати на студіях «ХХ століття – Фокс» і «Метро–Ґолдвін–Маєр», дебютував у стрічці «Чужинець у місті» у 1943-ому. Часто виконував ролі американських солдатів.

Помер Іван Годяк у віці 42 років від серцевого приступу, перебуваючи у будинку своїх батьків у Лос-Анджелосі саме тоді, коли збирався на кіностудію для завершення роботи над фільмом «На межі всесвіту».

В Українському національному музеї у Чикаго збереглися фотографії із Годяком, що засвідчують - він часто виступав з концертами та цікавився життям громади.

У Голлівуді на Алеї зірок викарбувано його ім’я.

Проект Локальна Історія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ