У середу, 12 травня, Кабінет міністрів України під час свого засідання утворив Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Про це інформує РБК-Україна.
У відповідній постанові зазначено:
"Утворити Бюро економічної безпеки України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України", - йдеться в документі.
Як зазначив під час засідання уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Бюро економічної безпеки "буде займатися усіма злочинами в сфері економіки".
Закон про "Про Бюро економічної безпеки України" був ухвалений Верховною радою у січні набув чинності 25 березня 2021 року.
Згідно з законом, Бюро економічної безпеки - єдиний орган державної влади, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Він отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції.
Відповідно до закону, СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Це дозволить відомству сфокусуватися на виконанні завдань, які дійсно безпосередньо пов'язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки.
Законом визначено, що директора БЕБ призначає Кабмін за поданням прем'єр-міністра за результатами відкритого конкурсу. Термін перебування на посаді - 5 років. При цьому керівник не зможе працювати понад два терміни поспіль.
Кандидатуру директора відбирає конкурсна комісія. У неї входять три людини від Ради національної безпеки та оборони, три людини від Верховної ради та три людини від КМУ.
У державному бюджеті на цей рік на потреби новоствореного відомства передбачили 587 млн гривень.
При відомстві створять Раду громадського контролю. Вона буде стежити за діяльністю бюро, розглядати звіт директора БЕБ і надавати свій висновок.