Слухай онлайн
Кримінал

Кіберполіція заблокувала нелегальний центр комутації міжнародного зв’язку

фото - пресслужба Кіберполіції
фото - пресслужба Кіберполіції
фото - пресслужба Кіберполіції
фото - пресслужба Кіберполіції
фото - пресслужба Кіберполіції
фото - пресслужба Кіберполіції
1/3
На Хмельниччині кіберполіція заблокувала нелегальний центр комутації міжнародного зв’язку

Про це інформує пресслужба Кіберполіції.

За допомогою спеціального телекомунікаційного обладнання фігуранти видавали міжнародний телефонний трафік за псевдонаціональний. Таким чином, міжнародні виклики тарифікувалися за цінами національних.

Кіберполіція встановила, що до протиправних дій причетні мешканці Хмельницького. Фігуранти розмістили спеціалізовані апаратно-програмні комплекси у власних оселях та в орендованих приміщеннях в Україні та закордоном.

Спеціалізоване телекомунікаційне обладнання зловмисники використовували для заробітку на незаконній маршрутизації міжнародного телекомунікаційного трафіку. Міжнародний телефонний трафік скеровували у внутрішню телекомунікаційну мережу мобільних операторів і так міжнародні дзвінки тарифікувалися за цінами національних. Також, використовуючи сім-карти мобільних операторів країн СНД, забезпечували підміну оригінальних номерів вихідного дзвінку.

Крім цього, послугами зловмисників користувались телефонні шахраї, колекторські спілки та шахрайські колцентри. Також створювались умови для діяльності так званих ботоферм, тобто реєстрації та анонімізації особистості у соціальних мережах, месенджерах, дошках оголошень та інших сервісах.

Встановлено, що користувачами послуг були представники Російської Федерації та інших країн СНД.

Правоохоронці здійснили обшуки за місцем мешкання фігурантів та вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, приблизно три тисячі сім-карток операторів зв’язку, значну кількість телекомунікаційного обладнання (sim-банки, GoIP шлюзи та 3g модеми).

Протиправну діяльність викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Хмельниччини спільно зі слідчим управлінням обласної поліції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ