Слухай онлайн
Культура

Львівська майстриня витинанок Дарія Альошкіна презентує виставку в Гамбурзі

У Німеччині в церкві Ev. Hauptkirche St. Petri міста Гамбург з 22 січня по 28 лютого 2022 року відбудеться виставка витинанок мисткині-новаторки зі Львова Дарії Альошкіної.

Про це йдеться на сайті Генерального консульства України у Гамбурзі.

“Витинанки Дарії Альошкіної - це декоративні паперові вироби, зроблені тільки вручну, де всі орнаменти є авторським дизайном майстрині. Особливість техніки витинанок – це симетрія малюнку: так само як і в давні часи, величезне полотно складається рівно навпіл, прорізається орнамент та узори, а потім, як фантастична сніжинка, полотно розгортається і перетворюється на величезне паперове мереживо”, – повідомило Генконсульство.

Виставка стала можливою завдяки співпраці Генконсульства України в Гамбурзі та Ukrainian Days in Hamburg за підтримки Hauptkirche St.Petri. Культурний захід можна відвідати за адресою: Ev. Hauptkirche St. Petri, Petrikirche 2, 20095 Hamburg.

Дарія Альошкіна - львівська художниця, яка не тільки відродила старовинне українське ремесло витинанки, але й перетворила його в сучасне мистецтво. Її витинанки вражають як своєю величиною, так і деталізацією. 

Робить всі витинанки майстриня винятково вручну. Особливість її техніки  – симетрія: так само як колись складали аркуш паперу та вирізали фігури й узори, вона складає величезні полотна навпіл і витинає орнамент. Потім розгортає полотно, і воно, як фантастична сніжинка, перетворюється на філігранне мереживо.

Ці ажурні панно стали точкою тяжіння безлічі виставок і арт-проєктів у Польщі, Німеччині, Франції, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Усі орнаменти – авторські до останнього штриха.

Побачити її роботи також можна на різдвяній виставці «Щедрик» у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові. Триватиме виставка до 13 січня 2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ