Слухай онлайн
Культура

Львівський органний зал запрошує на цифровий музичний проєкт Triangle

З 1 по 4 червня, на youtube-каналі Collegium management та facebook-сторінці Львівського органного залу нова музика від сучасних львівських композиторів. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужб ЛМР.

Окрім прем’єрних творів, написаних спеціально на замовлення органного залу, щодня на глядачів очікує бліц-інтерв’ю із авторами та живі відгуки від слухачів. А справжньою родзинкою стане проведення екзит-полу - рефлексій слухачів зі спеціальної фокус-групи на прослухані твори.

Проєкт стане своєрідною преамбулою до органної резиденції, яка відбудеться з 19 по 25 липня та збере кращих органістів України та тих, хто має бажання оволодіти цим інструментом.

Проєкт розпочнеться твором лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка Богдани Фроляк – "Звучання Пінзеля". Тут орган трактований як оркестровий інструмент і зі струнним оркестром творить єдину музичну канву, підсилену акустикою органного залу. Під час роботи над твором авторка надихалася неймовірними скульптурами майстра пізнього бароко Ґеорґа Пінзеля.

2 червня на глядачів чекає "Leopolis concerto grosso" Віктора Камінського. Головна тема твору являє собою мелодію з львівської табулатури XVII ст., яку свого часу розшифрував Мирослав Скорик, і саме тому композиція присвячена видатному маестро. Стиль бароко, яким пронизаний твір Віктора Камінського, є невипадковим, оскільки concerto grosso, як жанр, виник якраз у барокову епоху.

Наступним в програмі проєтку є "Elegia Hrebenica" для органа та струнних Золтана Алмаші. Джерелом натхнення для творення музики постала мальовнича природа села Гребенів, де композитор кожного року збирав гриби разом зі своїм батьком, який нещодавно пішов із життя. Саме його пам’яті присвячений цей твір.

Завершує проєкт Концерт для органа з оркестром Олега Безбородька, стиль якого є цікавим та з перших акордів захоплює своїм ритмічним багатством. Твір складається з трьох частин та має циклічну побудову. Яскравою є також друга частина, яка є алюзією до концерту для арфи з оркестром Геннадія Ляшенка.

Triangle - це три крила, без яких музика не існує повноцінно: композитор, виконавець і слухач. Стати частиною цієї тріади можна буде з 1 по 4 червня, щодня о 20:00.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ