Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, у львівському арт-центрі "Я Галерея" триває виставки "Флінта 1970" — проєкт, що фокусується на одному році життя художника, і показує в просторі арт-центру зв’язки різних медіа, якими володів Зеновій Флінта.
Виставка відбувається в рамках паралельної програми проєкту ʺЛабіринти ЛКСФʺ.
У експозиції розгортається історія переломного періоду, зламу двох епох, які змінили світ — час 60-х та 70-х. 1970-го року у Львові відбулася виставка ʺЛьвівська керамікаʺ, а у видавництві ʺКаменярʺ вийшла друком книга, що вперше чітко артикулювала це явище. Одним з його основоположників був Зеновій Флінта.
У 1970 році Флінта зібрав у теки портфоліо — ті твори, що робив у 60-х, — і подався у Спілку художників (це була відповідальна процедура). Цього ж року він завершив етап, який можна пов’язати з формальним впливом вчителів Карла Звіринського і Романа Сельського, пропонуючи вже свої сучасні підходи до живопису, графіки й кераміки. Цей перехід можна відчути, зібравши ці рубіжні для його кар'єри твори в одному просторі. Тут добре прослідковується, як в різних техніках і матеріалах мутують нові сюжети. Так виникають — ʺДерево життяʺ чи ʺСтадіонʺ — що, поступово спрощуючись, переходять у дозволену абстракцію декоративного мистецтва в кераміці. Важко реконструювати всі важливі для повноти картини деталі, важко чітко назвати впливи на цьому короткому етапі. Але ми бачимо незворотні зміни у творах і у самому авторі.
Виставка триватиме до 23 серпня.