Мешканці Львова готові перекривати вулиці, протестуючи проти незаконної, на їхню думку, «сміттєвої» ухвали Львівської міської ради. Зокрема, сьогодні о 18.00-19.00 мали б бути заблоковані вулиці в районах: вул.Стрийської, Білогорщі, Рясне 1 та Рясне-Руське. Про це сьогодні, 25 січня, повідомила на прес-конференції в Гал-інфо активістка Марія Скариняк.
Спільну позицію учасників прес-конференції, а це були мешканці перелічених районів, висловив юрист Романом Височанським: «Ми вимагаємо призупинити будь-які дії щодо розміщення пресувальних ліній. Владі потрібно розробити стратегію поводження з твердими побутовими відходами, після чого – обговорити рішення з громадою. Ми вимагаємо внести зміни до ухвал і передбачити обов'язкове погодження з громадами будь-яких дій, пов'язаних з ТПВ».
Активіст Олег Підгірний наголосив: «Якщо ми не будемо почуті, то продовжимо протестувати і розпочнемо акцію під стінами Львівської міської ради».
Нагадаємо, що 19 січня, на екстреній сесії Львівської міської ради депутати постановили ухвалу «Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходів».
Зокрема, ухвалою визначено місця для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів на територіях адміністративних районів Львова:
1. Сихівський, Галицький райони – вул. Стрийська, 193.
2. Залізничний район – вул. Городоцька 280.
3. Личаківський район – вул. Пластова, 13.
4. Шевченківський район – вул. Т. Шевченка, 327-г.
5. Франківський район – вул. Персенківка, 19.
Ухвала передбачає, що на цих майданчиках мають бути облаштовані брикетувальні комплекси з розрахунку один комплекс для одного адміністративного району.
Також ухвалою депутати надали львівському комунальному підприємству «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для виробничих потреб (у тому числі для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів) за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.