Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

Махінації з інвалідностями: два прокурори та два посадовці МСЕК отримали підозри

Керівнику і заступнику керівника окружних прокуратур, а також двом посадовцям МСЕК оголосили підозри у зловживанні під час отримання груп інвалідності.

Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

«Прокурори Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора у ході розслідування кримінального провадження щодо фактів неправомірного отримання груп інвалідності посадовими особами прокуратури різних рівнів повідомили про підозру у шахрайстві двом прокурорам. Також двом службовим особам медико-соціальних експертних комісій повідомлено про підозру у службовому підробленні», - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, керівник та заступник керівника окружних прокуратур у різних областях країни незаконно отримали статуси осіб з інвалідністю II групи. В результаті один підозрюваний шахрайським шляхом заволодів понад 1 млн грн пенсійних виплат, а інший - понад 400 тис. грн.

Також установлено, що службові особи МСЕК безпідставно встановили прокурорам другу групу інвалідності безстроково, про що зазначили у своїх актах огляду, які в подальшому направили до органів Пенсійного фонду для нарахування та виплати пенсій.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від займаних посад.

Розслідування зловживань в системі медико-соціальної експертизи триває. Встановлюються інші причетні до корупційних схем.

Крім того, у ОГП повідомили, що Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров’я проводить перевірку рішень МСЕК.

Також зазначається, що правоохоронці завершили службове розслідування щодо можливих зловживань з отримання груп інвалідності прокурорами, висновки якого долучено до матеріалів згаданого кримінального провадження. У ході його проведення з органів прокуратури звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад.

Подальша перевірка виявлених фактів здійснюється за допомогою слідчих та процесуальних дій в рамках кримінального процесу.

Зазначається, що ці заходи проводять Офіс генпрокурора в координації з Державним бюро розслідувань і Службою безпеки України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ