Слухай онлайн
Історія

Мамай-гора: на могильнику археологи виявили нетиповий інвентар

Поблизу Каховського водосховища на Мамай-горі триває археологічна експедиція. Археологи, слідом за серією поховань доби пізнього середньовіччя, було досліджено ритуальну яму - цілком типову, окрім одного - надзвичайно нетипового інвентарю.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Мамай-Гора у Facebook.

Як сказано у повідомленні, у комплекті були присутні зернотерка підпрямокутної форми та курант.

"Подібні знахідки не є рідкісними для городищ та поселень, але на пам'ятках типу могильників вони є одиничними. На Мамай-горі ця - вже друга", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, археологи на Мамай-горі виявили два стародавні скіфські поховання воїнів степу.

Довідка:

Мамай-гора - археологічна пам'ятка світового значення, що руйнується Каховським водосховищем. Мамай-гора - це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам’ятки охоплюють вражаючий період - тут представлені пам ’ятки епохи неоліта, бронзи, раннього залізного віку, середньовіччя, іншими словами - тут таїться історія близько 8 тисяч років.

Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 400 метрів берега. Вчені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо. Тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету Запорізького національного університету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");