Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

«Марафон Бетховена» у Львівській філармонії

У неділю, 18 вересня, у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської філармонії відкриє 22 концертний сезон Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під керівництвом головного диригента та художнього керівника, народного артиста України Сергія Бурка, повдоми ла прес-служба Львівської міської ради.

До цьогорічного відкриття оркестр «Віртуози Львова» представить новий проект: Бетховен марафон-концерт за участю зіркових солістів з відомої європейської музичної академії.  

Цей вечір поєднає надзвичайно яскраві та доволі складні твори Бетховена, зокрема, Концерт для скрипки та Потрійний концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано. Солісти – вихованці Інтернаціональної музичної академії Ієгуді Менухіна: Олег Каськів (скрипка, Швейцарія-Україна), Пабло де Наверан (віолончель, Іспанія), Філіп Деманґет (фортепіано, Франція).

За словами Сергія Бурка, програма цього марафон-концерту визріла під час концертів з Олегом Каськівим у межах гастрольного турне оркестру у Швейцарії. Саме тоді з’явилася думка представити Бетховен-марафон  у Львові.

 «Інтернаціональна музична академія Ієгуді Менухіна належить до елітних європейських закладів, яку на даний час очолює всесвітньо відомий скрипаль Максим Вєнгеров. У цьому році в Україні було відзначено 100-річчя від дня народження Менухіна. Професор Олег Каськів та вихованці академії разом з оркестром «Віртуози Львова» присвячують цей концерт не тільки пам’яті видатного майстра, а й єдиному його учневі та послідовнику, аргентинцю українського походження Альберто Лисому, який впродовж багатьох років був незмінним керівником академії, – розповідає Сергій Бурко. – Я мав честь неодноразово запрошувати маестро до Львова, де він виступав  з оркестром «Віртуози Львова», а також з оркестром своєї академії, що було великою мистецькою подією для Львова та яскравою сторінкою в його музичній історії. Один з таких концертів Альберто Лисий присвятив пам’яті матері свого знаменитого вчителя, яка багато років мешкала в Україні, тому і його корені з нею теж пов’язані».

Програма концерту неординарна – вона буде своєрідним марафоном не лише для поціновувачів Бетховена, але й для скрипаля Олега Каськіва, лауреата багатьох міжнародних конкурсів, талановитого музиканта, ім’я якого щораз більше здобуває популярність у Європі. Власники колекцій музичних інструментів надають йому право виступати на інструментах знаменитих майстрів: Антоніо Страдіварі, Андреа Гварнері та Ніколо Аматі, концертувати та записувати CD.

Скрипаль буде солістом у двох концертах Бетховена: Концерті для скрипки з оркестром та Потрійному концерті для скрипки, віолончелі та фортепіано разом з своїми колегами – іспанським віолончелістом Пабло де Навераном та французьким піаністом Філіпом Деманґетом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ