Як повідомили 10 серпня Гал-інфо у прес-службі ДСНС Волинської області, за минулий тиждень рятувальники ліквідували 26 пожеж, 7 з яких - загоряння сухої трави та пожнивних залишків.
Зокрема волинські вогнеборці загасили три пожежі трав’яного настилу у Ківерцівському, Володимир-Волинському та Луцькому районах. Так, 4 серпня о 21:06 в с. Острів, Ківерцівського району виникло загорання сухої трави на площі 0,4 га, яке погашене до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. Причина пожежі – підпал громадянкою Аллою М.,1966 р.н.
7 серпня о 14:32 у м. Володимирі-Волинському на вул. Максима Рильського виникло загоряння сухої трави на площі 0,2 га, яке оперативно загасили рятувальники 7-ї ДПРЧ УДСНС України у Волинській області. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.
8 серпня о 13:50 у с. Воротнів Луцького району на вул. Застав'є виникла пожежа сухої трави та соломи на площі 0,2 га. ЇЇ швидко ліквідували рятувальники 1-ї ДПРЧ УДСНС України у Волинській області. Причина пожежі – підпал громадянином Віктором С., 1988 р.н.
Окрім цього, вогнеборці ліквідували ще чотири пожежі стерні. Так, 7 серпня о 20:44 в с. Боровичі Маневицького району виникло загорання стерні на площі 0,2 га, яке ліквідовано до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.
О 20:48 у с. Мерва Горохівського району зайнялася стерня на площі 0,1 га. Загоряння приборкали рятувальники 22-ї ДПРЧ УДСНС України у Волинській області. Причина пожежі – підпал громадянином Володимиром Б., 1971 р.н.
О 23:20 у селі В.Окорськ Локачинського району через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб виникло загоряння післяжнивних залишків на площі 0,5 га. Пожежу ліквідували працівники місцевої пожежної охорони села Затурці.
8 серпня о 18:02 поблизу міста Володимира-Волинського знову ж через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб виникло загоряння стерні на площі 2 га. Пожежу ліквідували працівники місцевої пожежної охорони села Овадно та рятувальники 7-ї ДПРЧ УДСНС України у Волинській області.
Попри попередження рятувальників та екологів про небезпеку, селяни палять цілі поля. Люди вірять у міф про корисні властивості попелу для ґрунту, або палять сухостій заради забави, не розуміючи якої великої шкоди завдають довкіллю. Нагадуємо, що палити суху траву небезпечно, і доведеться платити штрафи вже за новим законом. Адже 13 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої трави. Згідно з документом, штраф за знищення або пошкодження рослинності вогнем підняли у 18 разів – з 5 100 грн до 91 800. Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав сягнув 153 000 гривень. За випалювання трави на землях сільськогосподарського призначення тепер навіть можуть покарати обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.
За порушення пожежної безпеки в лісах громадянам доведеться заплатити від 1 530 грн до 4 590 грн, а посадовим особам – від 4 590 грн до 15 300 грн. За випалювання луків, пасовищ, парків та газонів у населених пунктах – можна отримати штраф у розмірі від 3 060 гривень до 6 120 гривень. Випалювання рослинності на території заповідників коштуватиме від 6 120 до 30 600 грн.
Мінімальний штраф за забруднення повітря, яке створило небезпеку для життя, підвищили у 20 разів – з 1700 гривень до 30 600 гривень. Розмір штрафу залежатиме від масштабів шкоди, завданої палієм. Штраф за забруднення повітря накладатимуть відповідно до експертизи стану навколишнього середовища.
Закон набув чинності. Тому паліям слід зайвий раз подумати перед тим, як завдавати шкоди природі.