Слухай онлайн
Війна на Донбасі

На Донбасі виявлена ​​новітня російська система зв'язку

На Донбасі виявлені нові докази присутності сучасної, нещодавно розробленої російської військової техніки, - УНІАН.

На Донбасі виявлені нові докази присутності сучасної, нещодавно розробленої російської військової техніки.

Про це йдеться в розслідуванні лабораторії цифрової судової експертизи DFRLab, передає Українська правда. Дослідники виявили дві фотографії, на яких видно недавно створений модуль супутникового зв'язку на території Донбасу, яка не контролюється урядом України.

9 червня 2018 року користувач "ВКонтакте"  "Артем Донецьк" розмістив альбом з кількома фотографіями різного часу, на яких зображена його діяльність в якості бойовика контрольованих Росією збройних формувань в Донецькій області.

На двох фотографіях бойовик позує поруч з іншим найманцем на тлі зеленої супутникової антени. Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає так само як і супутникова антена російської системи зв'язку Ауріга-1,2В, яка є на озброєння армії РФ з 2014 року.

У DFRLab порівняли зображення супутникової антени на фото із зображеннями задньої сторони системи Ауріга-1,2В на фрегаті класу Адмірал Григорович "Адмірал Ессен" Чорноморського флоту Росії.

Ця система ніколи не експортувалася в Україну і не використовувалася її збройними силами. Іншими словами, вона могла з'явитися на сході України тільки з Росії.

У 2016 році ця система була виявлена ​​на службі у російських військових в Сирії.

Одна з перших демонстрацій Ауріга-1,2В відбулася в 2015 на виставці Міністерства оборони Росії "День інновацій" у місті Владивосток. Система демонструвалася з табличкою, на якій перераховані її специфікації і вказаний 2014 рік як дата випуску.

Об'єднавши зображення будівель та інших орієнтирів на задньому плані фотографій, дослідники визначили, що на них зображено П-образну будівлю, що використовується 11-м мотострілковим полком бойовиків "Восток", яка знаходиться в Макіївці.

Очевидно, що Ауріга-1,2В використовується для підтримки військових операцій підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. Хоча система в основному призначена для відеозв'язку, можливо, що вона використовувалася як більш безпечний спосіб зв'язку з частинами на передовій.

В рівній мірі можливо, що система Ауріга-1,2В використовується для зв'язку з російськими військовими.

Раніше DFRLab повідомляла, що на сході України була виявлена ​​новітня система радіоелектронної боротьби РБ109-А "Былина", що надійшла на озброєння Збройних сил Росії в цьому році, а також кілька інших сучасних систем.

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...