Слухай онлайн
Історія

На Прикарпатті знайшли надмогильну плиту з поховання колишнього бургомістра Артура Німгіна

На Прикарпатті знайдено старовинну реліквію — надмогильну плиту з поховання колишнього бургомістра Артура Німгіна. На незвичайну знахідку випадково натрапив Віталій Надурак, професор кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Прикарпатського університету.

Про це повідомило видання "Вікна" з посиланням на Івано-Франківську міську раду.

На незвичайну знахідку випадково натрапив Віталій Надурак, професор кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Прикарпатського університету. Фото - "Вікна".

Прогулюючись у лісовому масиві поблизу с. Рибне, біля дороги у рові, помітив дві темні плити. Прочитавши напис на польській мові, зрозумів важливість своєї знахідки. Зараз плити знаходяться на території КП «Міська ритуальна служба», щоб в подальшому встановити їх в належному місті, а пам’яті бургомістра віддати шану. 

Фото - "Вікна".

Чому ці плити лежали на узбіччі дороги? Із матеріалів краєзнавця Івана Боднарєва дізнаємось, що помер Артур Німгін 26 листопада 1933 року та був похований на старому єврейському цвинтарі. На цьому місці згодом збудували кінотеатр «Космос». Віталій Надурак, знаючи ці факти, коментує:

«Колись плити, які знаходились на єврейському кладовищі, де зараз розміщений кінотеатр «Космос», мешканці тогочасного франківська використовували з різною метою, зокрема, господарською. Можливо, в когось ця плита зберігалась просто на дачі, адже недалеко від місця знахідки знаходяться дачні масиви. І зараз власник реліквії вирішив її просто позбутись».

Артур Німгін. Фото - "Вікна".

Постать Артура Німгіна, насправді, є дещо неоднозначною. Історикам є відомо, що бургомістр-єврей Артур Німгін кілька разів зраджував Станіславів, тікаючи з міста при першій же небезпеці. Інші ж стверджують, що він зробив багато корисного для міста. Його політичний стаж є рекордним серед станіславівських бургомістрів. Із перервами він господарював у Станіславові близько 23-х років.

Але якби там не було, ця знахідка —це історія давнього Станіславова, тому для нас, іванофранківців, є безцінною, додають у міськраді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...