Слухай онлайн
Культура

На Шевченківську премію претендує роман про Донецьк у жанрі магічного реалізму

Серед українських письменників-претендентів на Національну премію України ім. Т.Шевченка — Володимир Рафєєнко з романом "Довгі часи", написаним у жанрі магічного реалізму.

"В останньому моєму романі "Довгі часи" — поєднання двох жанрів, фактично це трансформований жанр європейської казки. На латиноамериканському ґрунті це маркесівський стиль, магічний реалізм. Тобто поєднання казкових мотивів із натуралізмом і реалізмом. На перетині цього й народжується текст", - розповідає письменник у інтерв'ю для DT.UA.

Рафєєнко три роки тому переїхав із Донецька до Києва, після чого почав писати свій роман.

"Я почав писати саме книжку новел одразу після переїзду. Ця книжка створювалася в жанрі реалізму, навіть натуралізму — з приводу подій, які відбуваються в Донбасі. Там були персонажі, прототипами яких є мої знайомі, приятелі і т.д. Але потім я зрозумів, що в мене дихання не вистачить писати книжку на самому "реалізмі", у зв'язку з емоційними й творчими обставинами роботи. Тому почало з'являтися романне тіло, яке писалося в жанрі Fairy Tale — чарівної казки, такої собі казки для дорослих про війну. Вона теж базується на цілком конкретних донецьких реаліях, там є прототипи. Тобто текст щільно й тісно закорінений у реальність", - каже український письменник.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ