Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

На Волині створили пазл з шедеврів української літератури

Перед упорядкуванням пазла впродовж трьох місяців очікували схвалення на використання обкладинок книг від видавців
фото з сайту Суспільне

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва презентували проєкт "50 українських книг" — це пазл-колаж із обкладинками п’ятдесяти книг української літератури, починаючи від Григорія Сковороди і до наших днів.

Про це повідомляє Суспільне.

Як розповіла співзасновниця проєкту Ukrainian puzzles Віта Воробчук, такий пазл створили, аби через інтерактивні форми привернути увагу і до літературних надбань, і до зруйнованих пам’яток культури внаслідок російської агресії.

"Це – 100 книг, із них ми відібрали 50. Зараз у нас можливості робити пазли на 500 елементів технічні. Згодом будемо робити на 1 000 і більше. Ми обрали від Сковороди і до Жадана", — сказала Віта Воробчук.

Зі слів Віти Воробчук, перед упорядкуванням пазла впродовж трьох місяців очікували схвалення на використання обкладинок книг від видавців з усієї України. Каже: в такий спосіб хочуть заохотити до читання українського.

"Класика, сучасна українська проза, різні жанри, різні автори. Ти складаєш-пригадуєш сюжет книги, пригадуєш героїв. Можливо, складаєш список, що хотілося б прочитати", — говорить співзасновниця проєкту.

Одними з перших спробували скласти пазл на літературну тематику читачки бібліотеки Оксана та Ірина. Кажуть: окремі книжки, котрі впізнали на обкладинці, раніше читали.

"Ми складаємо їх вперше, то побачимо, наскільки швидко складемо. Думаю, це буде не дуже важко, але цікаво. "Енеїду" читали, "Інститутку" теж", — зазначили лучанки.

Директорка обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова, де представили колаж-пазл, розповіла, що відвідуваність книгозбірні зросла останнім часом щонайменше на дві тисячі читачів.

"У кожній сім’ї у дитинстві батьки купували пазли. Чи це цікаво? Виявляється, що цікаво. І контент ще й спрямований на утвердження української ідентичності у суспільстві. Це формує потребу читача взяти цю книжку і прочитати", — сказала керівниця бібліотеки.

Наразі, зі слів Алли Єфремової, пазл доступний для усіх читачів бібліотеки. Увесь прибуток від продажу пазлів, додала співзасновниця проєкту Віта Воробчук, організація спрямує у відповідні фонди відновлення культурної спадщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ