Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

На Яворівщині громади долучаються до проектного менеджменту європейського ґатунку

Із кожним роком в органах місцевого самоврядування зростає потреба в проектних менеджерах. Значною мірою такий попит спричинений глобальною тенденцією до застосування управлінських підходів, орієнтованих на результат.
Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.

Отож, сьогодні, 22 січня, в місті Яворові Львівської області відбувається тренінг «Проекти розвитку місцевих громад: проектний менеджмент як ефективний інструмент соціально-економічного розвитку територій».

Як передає з місця події власкор Гал-інфо, в тренінгу, який проводять голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Орест Микита та менеджерка цієї громадської організації Ірина Куропась, беруть участь представники громад Яворівського району, на чиїх територіях ведеться видобування газу.

Захід організовано Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках ініціативи ГО «НОВА Енергія» та Асоціації Енерготранспарентність «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей у Вірменії, Грузії, Україні», та фінансується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Мова, зокрема, йде про те, що з 1 січня 2018 року, відповідно до децентралізації ренти місцеві громади, де ведеться видобувна діяльність, почали надходити кошти. Згідно з поправками до бюджетного кодексу, 2% від ренти спрямовується до обласних бюджетів, 2% – до районних і 1% – до бюджетів місцевого самоврядування за місцем розташування (видобутку) відповідних природних ресурсів.

«Важливо, щоб рентні кошти йшли не на проїдання і не на точкове вирішення певних тимчасових проблем, а використовувалися більше стратегічно, що сприяло б комплексному соціально-економічному розвитку громади. Враховуючи це, варто звернути увагу на інструменти громадської участі та проектний менеджмент у використанні рентних платежів на рівні громад», – зазначив, зокрема, голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Орест Микита.

Упродовж всього тренінгу учасники навчаються усіх тонкощів написання проектних заявок та секретів їх успішної реалізації.

Окрім теоретичної частини, програмою також було передбачено виконання практичних завдань – від пошуку ідеї до складання кошторису проекту.

Де знайти гроші для розвитку громади? Як покращити життя мешканців? Що таке проект розвитку громади? Хто і кому дає гроші на реалізацію проектів? Як написати успішну проектну пропозицію? На ці та інші питання учасники разом з тренерами шукають відповіді.

Адже здобуті нові знання та навички в області проектного менеджменту, – як наголосив Орест Микита, – повинні допомогти писати проекти професійніше та ефективніше, а також допомогти громадам залучати кошти з інших джерел фінансування для реалізації соціально важливих проектів.

У коментарі власкорові Гал-інфо менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Ірина Куропась пояснила, що спектр застосування знань із проектного менеджменту для представників громад – досить широкий: від залучення фінансування з Державного фонду регіонального розвитку – до участі у конкурсах фондів Європейського Cоюзу, від конкурсів, у яких можуть брати участь лише органи публічної влади, (конкурс проектів місцевих ініціатив, конкурс співробітництва територіальних громад тощо) до конкурсів, у яких органи влади можуть бути лише партнером.

«Проектна діяльність – це можливість реалізації усіх планів і стратегічних завдань для громади, залучаючи додаткові джерела фінансування. Але також хочу наголосити на тому, що у цьому процесі важливу роль відіграють комунікації, налагодження надійних партнерств між владою, представникам громадськості та бізнесу, спільний пошук ідей для проектів. Це все є запорукою формування довіри в громаді», – переконана менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Ірина Куропась.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ