Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

Наразі в українському війську існує потреба у кількох сотнях капеланів — отець Зелінський

Сьогодні військовий капелан в Україні — це військовослужбовець, який потребує підготовки та відіграє значну роль у підтримці бойового духу воїнів.
Андрій Зелінський (Фото: Дмитро Ларін)

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів священник УГКЦ, військовий капелан Андрій Зелінський.

"Військові капелани — коли підготовлені, коли добре розуміють, що мають робити, — відіграють надзвичайно важливу роль у забезпеченні найважливішої складової нашої перемоги: бойового духу українського воїна. Подбати про людське у людині в умовах, коли бракує найбільш необхідного, коли загроза стає настільки близькою, коли виклики стають настільки масштабними, — це особливе покликання", — пояснив Зелінський. 

Наразі в українському війську існує потреба у кількох сотнях капеланів, яка поступово заповнюється представниками різних церков, розповів Зелінський, додавши, що сьогодні військових капеланів в Україні спеціально готують до служіння у війську, адже це також окрема професія. Часто вітчизняні душпастирі використовують досвід північноатлантичного капеланства зокрема. 

"У ЗСУ створена служба військового капеланства, яка займається організацією підготовки військових капеланів до служіння у війську. Передбачений курс, який має допомогти у дуже короткий термін набути базових компетенцій військовослужбовця, щоби легше інтегруватись і колектив. Ми використовуємо міжнародний досвід цивілізованого світу, де військовий капелан залишається перш за все душпастирем. Це не ще одна бойова одиниця. Його турбота має осягати велику кількість людей, які знаходяться в екстремальних умовах бойових дій. Саме до цього потрібно готувати українських „воїнів духу“, — пояснив Зелінський.

Андрій Зелінський додав, що станом на сьогодні згідно з українським законодавством, військовий капелан, отримавши мандат на право здійснення військової капеланської діяльності, укладає контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу. Тобто військові капелани в Україні обіймають посади військовослужбовців і перебувають в зоні, де знаходиться його підрозділ до ротації.

"Військовий капелан — це частина військового підрозділу. У нього не існує паралельного життя: він військовослужбовець у власному підрозділі. Це означає, що скільки часу перебуває його підрозділ на службі, стільки в зоні перебуває і сам капелан", — зокрема пояснив священник. 

Він також згадав про капеланів чи священнослужителів, які на волонтерських засадах виїжджають у район бойових дій і здійснюють духовну та гуманітарну допомоги для бійців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ