Слухай онлайн
Історія

Народна толока до Дня пам'яті жертв політичних репресій

13 травня поблизу Києва відбудеться народна толока до Дня памяті жертв політичних репресій. Усіх охочих запрошують взяти участь у впорядкуванні території заповідника «Биківнянські могили», де у 1937-1941 роках було розстріляно десятки тисяч політичних вʼязнів

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Ліс на північно-східній околиці Києва став свідком кривавих злочинів комуністичного режиму. Упродовж 1937-1941 років вантажівки із страшною регулярністю привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. Сьогодні це скорботне місце, в якому розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», потребує Вашої уваги й підтримки.

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» просить приєднатись волонтерів, громадських активістів, членів родин репресованих та усіх охочих до народної толоки 13 травня, що розпочнеться об 11:00 на території Заповідника.

«Ваша участь у толоці напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій у рік 80-х роковин початку «Великого терору» стане як вагомою допомогою колективу Заповідника у прибиранні величезної території, так і свідченням небайдужості до трагічних сторінок української історії й прагненням вшанувати пам'ять невинно убієнних не лише словом, а й ділом. Приходьте, будь ласка, у робочому одязі, візьміть робочі рукавиці та, за можливості, міцні пакети (мішки) для сміття» - зазначають організатори.

Збір учасників – на центральному вході у Заповідник.

Для учасників толоки буде проведена екскурсія «Биківня – від території смерті до місця пам’яті».

Контактна інформація

Броварський проспект у Дніпровському районі м. Києва. Як доїхати – від станції метро «Лісова» маршрутними таксі або автобусами у напрямку руху Київ – Бровари (орієнтир – Пам’ятник репресованому).

Телефон: (044) 253-03-55

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");