Учора, 24 вересня, на Львівщині відбулось українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ «Rapid Trident – 2020».
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся День високоповажних осіб та преси у рамках українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Rapid Trident – 2020».
На захід запросили заступника Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майора Олександра ГОЛОДНЮКА, командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколу БАЛАНА, начальника Національної академії сухопутних військ генераллейтенант Павла ТКАЧУКА, бригадного генерала армії США Джозефа ПАПЕНФУЗА, заступника начальника Державної прикордонної Служби України генерал-майора Сергія СЕРДЮКА, представників Київської асоціації військових аташе країн-партнерів, представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та Товариства Червоного Хреста України.
Спершу представили дії Товариства Червоного Хреста України під час створення та діяльності «транзитного табору для біженців». Двадцять представників ТЧХУ, серед яких волонтери та співробітники, здійснювали заходи оперативного реагування на надзвичайні ситуації, зокрема під час окупації. Вони були задіяні не лише у наметовому таборі, надаючи необхідну допомогу, але й проводили роботу з цивільним населенням. Також в ході навчань співробітники ТЧХУ відпрацьовували навики взаємодії з військовими формуваннями та міжнародними партнерами в навчальному штабі «Rapid Trident – 2020».
На навчальній ділянці «Бій у місті» (MOUNT SIDE) нам показали порядок проведення блокувально-пошукових та штурмових дій, по завершенню яких розпочались заходи антитерористичної операції. Особовий склад одного із батальйонів окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, який бере участь у міжнародному навчанні, відпрацював локалізацію та знищення групи умовного противника, що засіла у міській забудові.
Навчальна ділянка «Бій у місті» - це справжнє місто у мініатюрі. Тут є одно-, двота триповерхові будівлі, адміністративні споруди тощо. Це створено для того, щоб військовослужбовці відпрацьовували завдання у різних типах споруд, навчились правильно пересуватися та вчасно виявляти ворожі засідки. Цього року у військових маневрах беруть участь понад 4000 військовослужбовців із 9 країн світу. Відтак, окрім України та США, у навчанні беруть участь представники Великої Британії, Литви, Німеччини, Данії, Канади, Польщі, Румунії, командування НАТО та особовий склад LITPOLUKRBRIG – Литовсько-польськоукраїнської бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. Найбільші іноземні контингенти – від армії США.
Вітчизняне угрупування, задіяне у міжнародному військовому навчанні, представлено військовослужбовцями однієї з мотопіхотних бригад оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗС України, військовослужбовцями ДШВ ЗС України, Сил Спеціальних операцій. Крім того, силові структури України представлені зведеним підрозділом, до якого входять українські нацгвардійці, прикордонники, представники національної поліції. Завдання із протидії терористичним загрозам будуть відпрацьовувати представники СБУ та Управління держохорони. З цивільних фахівців у навчанні беруть участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.
В ході навчань проведено командно-штабна та польова фази. Керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів тренуються у спільному плануванні та проведенні операцій. Особовий склад підрозділів відпрацював тактичні елементи спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії. Навчання триватиме до 25 вересня 2020 року на різних ділянках військового полігону Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.
Під час практичних занять використовувалось понад 500 одиниць військових автомобілів та бойових броньованих машин та вертольоти Мі-8 армійської авіації Сухопутних військ, а також літаки Повітряних сил ЗС України та ЗС США.