Протягом 2014-2018 років Національний банк України ініціював подання 115 судових позовів з метою повернення неплатоспроможними банками заборгованості за кредитними договорами за рахунок активів майнових та фінансових поручителів. Загальна сума позовних вимог становить 37 млрд грн.
Про це повідомляє Прямий з посиланням на прес-службу НБУ.
Як зазначають в установі, щодо фінансових поручителів було ініційовано 10 судових позовів на суму вимог близько 11 млрд грн, щодо майнових поручителів – 105 судових позовів на суму 26 млрд грн.
"За 45 справами є ухвалені судові рішення, з яких у 26 справах рішення набрали законної сили і їх спрямовано на виконання, а за 19 – очікується завершення строків на їх оскарження боржниками для подальшого пред’явлення до виконання", - йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що на розгляді судів різних інстанцій сьогодні перебуває ще 70 справ, з яких 10 – це справи зі стягнення заборгованості з фінансових поручителів, а 60 – справи про звернення стягнення на заставлене майно майнових поручителів.
Так, наводяться слова начальника відділу судової роботи з проблемними активами управління роботи з проблемними активами НБУ Сергія Бойко.
"Наразі ще зарано говорити про певну суму задоволених вимог НБУ, бо поручителі оскаржують ці рішення у судах вищих інстанцій. Крім того, вони постійно зловживають своїми процесуальними правами при розгляді справ, тим самим затягуючи із поверненням боргів. Наприклад, багато хто з поручителів ініціює процедури свого банкрутства, подання завідомо безпідставних позовів, заяв та клопотань, залучення нерезидентів, що також значно гальмує процес погашення заборгованості", – зазначив він.
Зокрема Бойко зауважив, що сьогодні налічується 10 судових розглядів у справах про банкрутство майнових поручителів.
16 січня голова Національного банку України Яків Смолій заявив про зміцнення гривні у 2018 році, а також стабілізацію валютного ринку.
Крім того, Національний банк України планує замінити паперові банкноти номіналом 5 та 10 гривень монетами. Банкноти тепер випускатимуть лише для колекціонерів.