Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка продовжує публікувати джерела історії ЗУНР з фондів Наукової бібліотеки.
Одразу після Листопадового чину 1918 р. розпочалося будівництво молодої незалежної української держави. Це виявилося в усіх ділянках громадсько-політичного життя. У атмосфері національно-державного піднесення розвивається і діє українська преса.
У відділі рукописних, стародрукованих та рідкісних книг (“Колекція воєнних друків”) зберігаються 10 примірників газет періоду існування ЗУНР. Це окремі числа семи періодичних видань періоду ЗУНР, що видавалися повітовими органами влади на місцях.
За хронологією, найдавнішими є “Воля” за 5 та 10 листопада 1918 р. і тернопільська щоденна газета “Український Голос” (25 грудня 1918 р.). Серед інших видань, датованих 1919 р., у “Колекції воєнних друків” зберігаються чортківський тижневик “Наша Земля. Селянська часопись” (виходив 2 рази на місяць), “Збараське Слово” (виходив 4–5 разів на місяць), “Товмацькі Вісти” (виходила від кін. 1918 до весни 1919 р., спочатку тричі на місяць, а потім щотижня в 1919 р.), тижневик “Голос з над Буга” (припинив виходити навесні 1919 р.) та тижневик “Дрогобицький Листок” (всього з’явилося 49 номерів).
Юрій Лисий, Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка.