Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Польща спростила працевлаштування для іноземців

На сезонну роботу будуть видаватися дозволи на період восьми місяців. Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Сейм Польщі ухвалив новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, який вносить зміни до закону про тимчасову працю іноземців.

Пропоновані у законі рішення стосуються іноземців, які виконують довгострокову роботу в Польщі. Мова йде про громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України і Росії, які зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці, повідомляє видання.

Відповідно до змін у законі, крім дозволів на роботу, які видає воєвода на період до трьох років, введено також дозвіл на сезонну роботу, які буде видавати староста (на період восьми місяців протягом календарного року).

Також передбачається створення реєстру праці іноземців, який буде містити інформацію про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви, що складають з метою внесення запису до реєстру та інформацію старости про відсутність можливості задоволення кадрових потреб на місцевому ринку праці.

Наголошується, що новий закон передбачає введення оплати (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір найняти на роботу іноземця.

Згідно з законом, заяву можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що вона була складена у корисливих цілях або буде використана іноземцем для інших цілей, ніж виконання роботи для даного суб'єкта.

Повідомляється, що роботу на підставі заяви, зареєстрованого старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців у період наступних 12 місяців.

Видання повідомляє, що в 2016 році співробітники Державної інспекції праці провели понад 4,2 тисяч перевірок законності працевлаштування іноземців. Було перевірено понад 30 тисяч іноземців із 115 країн. Найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців (понад 84%) становили громадяни України.

Раніше Rzeczpospolita писала про те, що польські підприємці більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, білорусам, росіянам, грузинам, молдаванам і вірменам. З 1 січня 2018 року за це доведеться платити близько 30 злотих. Половина цієї суми залишиться владі повіту, яка внесе дані про працевлаштування іноземця до спеціального центрального реєстру.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ