З 12 по 14 липня у Львові триватиме Фестиваль "Ніч у Львові 2019", - інформує прес-служба ЛМР.
"Фестиваль „Ніч у Львові“ — це велика командна робота, до якої задіяне усе місто. Під час Фестивалю майже всі музеї міста, близько 50 установ, будуть працювати до ночі. Приємним є те, що будуть працювати й храми міста: вперше Собор Юра відкриває екскурсію їхніми балконами та будуть традиційні екскурсії хорами Гарнізонного храму. У Музеї народної архітектури і побуту можна буде побачити багато театралізованих дійств. В Національному музеї ім. А. Шептицького — майстер-класи і навіть діджей-вечірки, які раніше ми ніколи не проводили в рамках нашого фестивалю. Та й загалом на всіх локаціях буде багато цікавого, тому ми гостинно запрошуємо гостей та мешканців міста на „Ніч у Львові 2019“. Будемо шукати ангелів разом", — розповіла організаторка "Ночі у Львові" Марта Іванишин.
Цьогорічна тема фестивалю — проект ʺАнгелотворенняʺ, який спільним з Павлом Гудімовим та його виставкою ʺАнгелиʺ. Відтак найцікавішою локацією Фестивалю є дворик Ратуші, де, окрім мистецьких перформансів, можна буде створювати власних ангелів.
ʺНадзвичайно важливо, що Львів має свою Ніч музеїв. Важливо, що нічні активності оперують до культури. Цього року ʺАнгелотворенняʺ повністю пов’язане з тим проектом, який ми робили останні 3 роки — виставка ʺАнгелиʺ. Ми вирішили зв’язати музеї однією площадкою, якою став дворик Ратуші. Це місце творення, де відбуватимуться наші ʺхеппенінгиʺ, де кожен своєю роботою доповнить handmade виставку ангелів.
Львів чудово зберігся, не дивлячи на те, що у ХХ столітті було так багато різних неприємних історичних моментів. Ним опікуються особливі ангелиʺ, — сказав організатор та ідейник арт-виставки ʺАнгелиʺ Павло Гудімов.
Незмінним генеральним партнером фестивалю є ПАТ ʺКредобанкʺ
ʺНас завжди цей проект приваблював, адже він відкриває наше рідне місто з незвичного боку, відкриває локації, які раніше ніколи не відкривалися. Цьогорічний фестиваль не є винятком. Традиційно ті події, до яких безпосередньо долучається „Кредобанк“, будуть безкоштовними. Це „Ангелотворення“, кіно в Парку культури та екскурсія „Нетуристичний Львів“ʺ, — зазначив прес-секретар ПАТ ʺКредобанкʺ, автор ʺНетуристичного Львоваʺ Віктор Гальчинський.
На відвідувачів Фестивалю чекає чимало цікавих подій, а саме:
-
Впродовж 3 днів з 16:00 по 21:00 у внутрішньому дворику Ратуші відбуватиметься мистецька акція, де усі бажаючі зможуть творити Ангелів. Власне самих Ангелів можна буде зробити у супроводі професійних художників, скульпторів та архітекторів у різних розмірах та техніках. Це може бути як щось дуже абстрактне, так і реалістичне. Немає ніяких меж у вираженні. Матеріали для виробів (дерево, текстиль, глина, і т.д.) та робоче місце надаються. Майстерня ʺАнгелотворенняʺ розрахована як для діток так і для дорослих.
-
12 липня з 18:30 п 21:30 — лекція + майстер-клас ʺМоне, Мане і каріматиʺ у музеї імені Андрея Шептицького (необхідна попередня реєстрація).
-
12−13 липня відбудуться екскурсії з професійними екскурсоводами по Личаківському кладовищі в пошуках скорботних ангелів.
-
13 липня о 21:00 — перегляд хроніки 1929 року ʺАнгели Львоваʺ.
Архівні зйомки, які ще жодного разу не були презентовані.
Показ відбудеться тільки один раз. -
14 липня о 22:00 — професійні перформери із студії Contemporary Dance Space Lviv створюють пластичне дійство під музику Святослава Луньова, яка відтворюється на виставці ʺАнгелиʺ в Музеї Пінзеля.
-
Екскурсії до Гарнізонного храму! На гостей чекатимуть екскурсійні програми хорами та підземеллям храму, в рамках яких: можна дізнатися про минуле найбільшого храму міста; ексклюзивна нагода піднятись на хори, щоб роздивитись церкву з висоти та оглянути давній орган і його робочу систему; побачити вже відреставровану фреску XVIII ст., на якій зображена карта світу та багато інших речей; спробувати знайти вихід з найбільших підземель старого Львова; а також можна на власні очі побачити, як виглядав Львів у XIII, XV та XVIII ст.
-
Помадрувати вуличками Львова з ʺнетуристичноюʺ екскурсією спільно з її організатором та поціновувачем міста Віктором Гальчинським.
Повна програма Фестивалю ʺНіч у Львові 2019ʺ додається: