Синоптики прогнозують, що у найближчі дні на території Львівської області утримається спекотна погода. У зв’язку із цим , а також з різким зростанням кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої рослинності, сміття та стерні рятувальники проводять профілактичні рейди у населених пунктах. В ході цього населенню роз'яснюються заходи пожежної безпеки, наводяться приклади та наслідки пожеж.
Деякі громадяни помилково вважають, що спалюючи рештки сухої трави допомагають очистити землю для швидшого озеленіння, але забувають, що такі дії становлять загрозу як для екосистеми, так і для здоров’я, життя та майна громадян. Непоодинокими стають випадки, коли під час спалювання стерні, неконтрольований вогонь перекидається на житлові будинки, господарчі будівлі та забирає життя.
Незважаючи на постійні застереження рятувальників щодо небезпеки, яку несе в собі спалювання сухої рослинності та сміття, деякі громадяни продовжують активно спалювати рештки сухої рослинності на городах, присадибних ділянках, відкритих територіях населених пунктів. Так, лише за вихідні вогнеборцями області було ліквідовано 46 пожеж в екосистемах, а за останні два тижні під час спалювання стерні загинуло 4 людини.
З метою запобігання виникненню пожеж в екосистемах рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження спалювання сухої трави, стерні та сміття. Щоб мешканці населених пунктів пам’ятали та дотримувалися елементарних правил безпеки, рятувальники вручають громадянам тематичні листівки та пам’ятки.