Глава рф володимир путін прагне налагодити економічні відносини з новою адміністрацією США, одначе, зупинення війни проти України для нього не є пріоритетом.
Про це пише The New York Times, посилаючись на інтерв’ю з російськими посадовцями під час безпекової конференції в Делі.
Зокрема кремль розглядає переговори з Вашингтоном та війну проти України як два незалежні процеси. Путін продовжує вести наступальні дії, але використовує можливість переговорів зі США для досягнення інших політичних та економічних вигод.
Заступник голови комітету держдуми рф з міжнародних справ в’ячеслав ніконов підтвердив цю позицію, зазначивши, що “Україна йде своїм шляхом, наступ триває, але для путіна відносини з Америкою важливіші”. Сам Путін наприкінці лютого заявив, що росія зробила “перший крок” для відновлення діалогу з США в економічній, енергетичній та космічній сферах.
Кремль також позитивно сприймає можливість економічного потепління у відносинах із Вашингтоном. Як пише NYT, в москві сподіваються на зняття санкцій, відновлення постачання запчастин для авіації, а також ослаблення присутності НАТО в Європі.
Спецпосланець Дональда Трампа Стів Віткофф, котрий кілька разів зустрічався з путіним, в інтерв’ю Такеру Карлсону натякнув на можливі спільні економічні проєкти США та рф – від постачання зрідженого газу до співпраці в галузі штучного інтелекту.
Путін також активно намагається здобути прихильність Трампа, підтримуючи його політично та навіть передаючи подарунки. Зокрема, Віткофф розповів, що на одній із зустрічей президент рф подарував йому “прекрасний портрет Трампа”.
Мир в Україні – лише інструмент для кремля
Тоді як москва не демонструє готовності йти на поступки у війні проти України. За словами директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин рф федора войтоловського, росія наполягатиме на “ширшій дорожній карті”, перш ніж погодитися на припинення бойових дій.
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, кремль орієнтує внутрішню аудиторію на затяжні бойові дії, водночас намагаючись використати переговори з США для досягнення стратегічних цілей, не поступаючись окупованими територіями України.
