Слухай онлайн
Економіка

Реконструкція вул. С. Бандери триває

Реконструкція вул. С. Бандери триває. Зараз підрядна організація ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" проводить роботи на трьох відрізках. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Фото Гал-інфо

Так, на ділянці від вул. Чупринки до вул. Антоновича завершують влаштування дорожнього покриття і приступають до облаштування тротуарів, від вул. Антоновича до вул. Героїв УПА – облаштовують каналізаційний колектор, а на ділянці від вул. Городоцької до вул. Героїв УПА завершили демонтаж трамвайної колії, облаштування водопроводу і всіх комунікацій, та розпочали монтаж плит під трамвайну колію. До кінця року усі роботи планують завершити і відкрити вулицю для проїзду транспорту.

«У травні була велика дискусія в мережах щодо проєктних рішень, які застосовують на вул. Бандери. Тоді ми тут провели нараду, я попросив Олега Шміда, директора «Інституту просторового розвитку», очолити цей проєктний процес. У чому проблема? Виграла компанія, яка дала найменшу ціну за цей проєкт, робив його пан Чернишов. З того часу ми прийняли дуже серйозне рішення, що тепер проєктну частину в місті ми будемо робити не через тендер, де виграє той, хто дає меншу ціну, а через архітектурний конкурс, щоб найсучасніші рішення були впроваджені у Львові. Це перший позитивний крок. По цій дорозі знайшли усі проєктні рішення, темпи виконання робіт будуть збільшуватись. Завдання – щоб ми цього року повністю вулицю Бандери відкрили для проїзду, хідники, велосмуга, паркування для машин, освітлення – все має бути зроблено дуже якісно.

Тут вже нема МАФів, думаю, вони тут і не потрібні. Дорога має бути красива, краси мають додавати оці дерева і хороше освітлення. Далі треба буде братись до фасадів будинків.

Кінцева вартість ремонту дороги буде тоді, коли будуть підписані акти виконаних робіт. Ми зацікавлені, щоб ціна була меншою, а проєктні рішення – кращими.

Ще раз подяка пану Чаплінському, громадським активістам, які активно це питання підняли, заставили проєктанта переосмислити свою роботу. В кінцевому випадку буде плюс для усіх. Місяць пішов на вироблення нового бачення по цьому проєкту, враховуючи зауваження, які були озвучені. Всі ці зауваження мають бути ліквідовані. Роботи вже будуть починати по відкоригованому проєкту», - прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Також міський голова наголосив на важливості збереження дерев на вул. С. Бандери.

«До дерев є особлива увага. Зараз кожне дерево є у такому дерев`яному футлярі. Це є глобальна проблема, бо поки управління не очолила пані Сладкова, у нас ставлення до дерев було не якісне. Сьогодні ми розуміємо, що навіть, коли важка техніка проїжджає по кореневій системі, – це може завдавати проблем для розвитку цього дерева. Дерева – це ж кисень. Тут не стільки треба карати, як вчити, особливо дітей зі школи – наскільки важливі зелені насадження. Коли кожна дитина з батьками висадить 5-10 дерев, вона у дорослому віці буде по-іншому сприймати парки, дерева, кущі», - пояснив Андрій Садовий.

Відтак, найперше для проїзду транспорту буде відкрита ділянка від вул. Чупринки до «Львівської Політехніки».

«Однозначно, що перший етап відкриття дороги – це до корпусу «Львівської Політехніки». Проте за тиждень ми оновимо усі графіки відкриття, після коригування проєкту», - зазначив мер Львова.

За словами Оксани Єстеферової, директорки ЛКП «Львівавтодор», роботи з реконструкції вул. С. Бандери, на відрізку від вул. Чупринки до вул. Антоновича, практично на завершенні. Залишаються незначні роботи з облаштування дорожнього покриття, замостити тротуари та заасфальтувати велодоріжку.

«На ділянці від вул. Антоновича до вул. Героїв УПА тривають роботи з облаштування каналізаційного колектора. А на ділянці від вул. Городоцької до вул. Героїв УПА, вже завершили заміну водопроводу і усіх комунікації та монтують плити під трамвайну колію.

Загалом залишилося замінити водопроводу і каналізації приблизно 20%, замощення дорожньої частини, трамвайної колії – приблизно 50%», - розповіла Оксана Єстеферова, директорка ЛКП «Львівавтодор».

За її словами, до кінця року підрядник має завершити усі ремонтні роботи на вул. С. Бандери. Зараз ТзОВ «Онур» ознайомлюється з новими кресленнями від проєктанта і приступатиме до робіт.

Як підтвердив Олександр Добоні, головний інженер ТзОВ «ОНУР», вони очікували кінцевих проєктних рішень, щоб приступити до робіт з облаштування пішохідної частини вулиці. Частину ділянок вже переробляють.

Зокрема буде перероблено вул. Глибоку, вул. Політехнічну та ін. Зміни до проєкту напрацьовувалися за допомоги ЛКП «Інститут просторового розвитку».

«Ми були як дорадчий орган і вдалося досягли згоди щодо необхідності внесення змін до проєкту. Проєктант з цим погодився. Мова йде зокрема про вул. Глибоку, вул. Політехнічну, вулицю, яка виходить на вул. Професорську та ін», - відзначив Олег Шмід, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку»,

Так, за інформацією ЛКП «Львівавтодор», станом на 22 червня на вул. С. Бандери виконано такі ремонтні роботи:

 • Демонтаж трамвайних колій – 2985,6 м п.

 • Демонтаж бруківки – 6347 м2

 • Демонтаж тротуарної плитки 30х30 – 1500 м2

 • Демонтаж бордюра з природного каменю – 450 м п.

 • Влаштовано каналізаційний колектор Ø 1200 – 632 м п.

 • Влаштовано каналізаційний колектор Ø 1000 – 28 м п.

 • Влаштовано каналізаційний колектор Ø 630 – 150 м п.

 • Влаштовано каналізаційний колектор Ø 906 – 115 м п.

 • Влаштування водопроводу Ø 225 – 1390 м п.

 • Влаштування водопроводу Ø 110 – 39 м п.

 • Влаштовано каналізаційні камери – 30 шт.

 • Влаштовано пожежний гідрант – 2 шт.

 • Замощення бруківкою – 2706 м2

 • Влаштування бетонного бордюра – 1011 м п.

 • Влаштування гранітного бордюра – 928 м п.

 • Замощення паркомісць гранітною бруківкою – 230 м2.

Нагадаємо, проєктно-кошторисна документація на реконструкцію вул. С. Бандери була розроблена у 2020 році проєктною організацією ТзОВ «ТрамДорПроект» на замовлення ЛКП «Львівавтодор».

Проєктом реконструкції вул. С. Бандери передбачається: повне розбирання дорожнього одягу, трамвайних колій і тротуарів; зрізка зелених насаджень, які попадають в межі виконання робіт; реконструкція всіх інженерних мереж, згідно з наданими технічними умовами служб міста; влаштування проїзної частини і суміщених з нею нових трамвайних колій посередині вулиці; влаштування контактної мережі трамваю, вуличного електроосвітлення; влаштування вздовж проїзної частини з обох боків велосипедних смуг та, на окремих ділянках, – велосипедних доріжок; влаштування кишень для машин швидкої допомоги, аварійних служб та тимчасової стоянки машин мешканців будинків; влаштування тротуарів і пішохідних зон з забезпеченням умов для пересування маломобільних груп населення; благоустрій вуличного простору.

Загалом буде відремонтовано всю вулицю, протяжність якої 1,05 км. Замостять вулицю бруківкою. Виконуватиме роботи ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на замовлення ЛКП «Львівавтодор». Загальна вартість реконструкції, згідно з договором підряду, укладеним між ЛКП «Львівавтодор» та ТзОВ «Онур», – 209 499 990 грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ