Слухай онлайн
Історія

Різня в селах Берізка, Бахів та Сівчина: Львівщині вшановує 75 роковини

Сьогодні - 75-та річниця з дня трагічних подій «Різні в селах Берізка, Бахів та Сівчина». Про це сьогодні, 11 квітня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА.
фото ЛОДА

Сьогодні, 11 квітня, виповнюється 75-та річниця з дня трагічних та масових винищень українського народу на етнічних землях Надсяння – «Різня в селах Берізка, Бахів та Сівчина». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Трагічні події, що відбувались у квітні 1945 року в селах Берізка, Бахів та Сівчина, сьогодні це території Республіки Польща, були здійснені підрозділами Армії Крайової, ймовірно, з Львівської округи АК, Батальйонів хлопських та селянами-поляками з навколишніх сіл. Під час акції в селі Берізка загинуло 187 українців-мешканців села, у селі Бахів – приблизно 100 та у селі Сівчина – 26.

Такі акції були спрямовані на пацифікацію сіл - так зване утихомирення населення насильницьким способом. «Важливо пам’ятати історію цих трагічних подій, щоб ніколи знову не допустити їх повторення», - наголошують у департаменті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ