Спортивний арбітражний суд (CAS) оголосив рішення щодо спору Російського антидопінгового агентства та Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). CAS став на сторону WADA та заборонив російським спортсменам у наступні два роки виступати на великих міжнародних змаганнях під прапором РФ.
Про це повідомляє пресслужба CAS, - передає Громадське.
На змаганнях Росія не зможе використовувати назву своєї країни, прапор та гімн. Водночас спортсмени з РФ зможуть виступати під нейтральним прапором, якщо вони не причетні до допінгових скандалів або приховування результатів тестів.
Також рішення Спортивного арбітражного суду заборонило Росії брати участь в торгах на проведення великих спортивних заходів протягом двох років.
Рішення працюватиме до 16 грудня 2022 року, хоча попереднє покарання, яке і оскаржила РФ у CAS, складало 4 роки. Покарання вже набуло чинності.
Відтак санкції торкнуться літніх Олімпійських Ігор-2020 в Токіо, що пройдуть у 2021 році, та зимових Ігор-2022 у Пекіні.
Допінговий скандал
У грудні 2017 року російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Південній Кореї через допінг-скандал. Тоді близько 300 російських спортсменів запідозрили у вживанні допінгу.
Антидопінгові агентства хочуть відсторонити Росію від Олімпіади-2018
У 2019 році Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) відкрило понад сотню справ щодо російських спортсменів, яких підозрюють у використанні допінгу на Олімпіаді у Сочі. 9 грудня 2019 року Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чотири роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних турнірах, включно з Олімпіадами й чемпіонатами світу.
Росію позбавили права брати участь у великих міжнародних турнірах
Такі санкції проти Росії пов’язані з тим, що після часткового відновлення статусу російського антидопінгового агентства РФ мала передати WADA дані Московської антидопінгової лабораторії з пробами російських спортсменів — Російська антидопінгова агенція (РУСАДА) зробила це, але експерти WADA виявили, що хтось несанкціоновано вніс серйозні зміни у неї. Доступ до неї був лише у вищих спортивних посадовців РФ.
Згодом РУСАДА оскаржила рішення WADA у Спортивному арбітражному суді.