Більше 6 тисяч пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах виникло в Україні з початку року. Більшість випадків зафіксовано саме з початку березня. Найчастіше, така негативна тенденція спостерігається як тільки громадяни масово починають спалювати сміття на присадибних ділянках та навмисно випалюють сухостій на полях. Про це інформує прес-служба ДСНС України.
Тож, вогнеборці продовжують ліквідовувати численні пожежі сухої трави, очерету, тощо.
Зокрема 10 березня рятувальники Луганщини здійснили 12 виїздів на ліквідацію пожеж в екосистемах загальною площею 34 га, а також 17 разів виїжджали на ліквідацію загоряння сухої трави та гілля на відкритій території у житловому секторі, де існувала загроза житловим будинкам та господарчим спорудам. Пожежі були зафіксовані майже у всіх районах області, але найбільше від них постраждали Троїцький та Біловодський райони.
Суха трава, сміття та очерет горіли цього ж дня і на Миколаївщині. Так, підрозділи Головного управління ДСНС в області загасили 4 такі пожежі на загальній площі 5,5 га у Вознесенському районі, в місті Миколаєві та в м Новий Буг. У трьох випадках пожежу спричинив підпал, ще в одному - необережне поводження з вогнем.
Підрозділи Полтавського гарнізону ДСНС ліквідували упродовж 10 березня 8 пожеж на відкритій території. Горіння зафіксовані у місті Полтава, селищах міського типу Диканька, Козельщина, Полтавському, Зіньківському, Кременчуцькому та Карлівському районах. Внаслідок займань було знищено близько 19 га сухої рослинності. Також вогнеборцями врятовано від знищення полум’ям житловий будинок, який знаходився поряд з осередком пожежі.
На Кіровоградщині рятувальники 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Устинівка ліквідували загоряння 300 м2 очерету по вул. Грушевського райцентру, бійці 2-го ДПРЗ м. Олександрія загасили пожежу 700 м2 очерету поблизу с. Бандурівка, а бійці 20-ї ДПРЧ м. Долинська приборкали пожежу 800 м2 сухої трави поблизу с. Маловодяне.
Тож, зважаючи на збільшення кількості таких загорянь, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.