Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у побуті

Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України - є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі.

Зважаючи на невтішну статистику, яка спостерігається останнього тижня щодо кількості загиблих на пожежах у побуті українців, рятувальники посилюють профілактичні відпрацювання населених пунктів.

Всього з початку року на території України виникло вже понад 89 тисяч пожеж. З них у житловому секторі — понад 26 тисяч випадків. Кількість загиблих на пожежах вже перетнула позначку у 1400 осіб.

6 листопада таку роботу здійснено у селі Тарасівка Ярмолинецького району на Хмельниччині, куди завітали рятувальники спільно із представниками органів місцевого самоврядування.

Під час заходу особлива увага рейдовиків була приділена помешканням, у яких проживають самотні літні люди, багатодітні родини та неблагонадійні громадяни. Спілкуючись із жителями села, фахівці ДСНС нагадали правила, що допоможуть убезпечити власне помешкання від вогню.

7 листопада співробітники Одеського міського управління ГУ ДСНС України в Одеській області провели профілактичний рейд серед соціально незахищених верств населення, які проживають у житловому масиві «Лузанівка» м. Одеса.

Співробітники Служби порятунку «101» звернули увагу людей на основні причини виникнення пожеж в побуті та наголосили на дотриманні правил пожежної безпеки, нехтування якими може призвести до біди.

А на Житомирщині 7 листопада вогнеборці провели пожежно-профілактичне відпрацювання села Селець.

До організації та проведення заходу залучались також працівники служби у справах дітей  Народицької райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Народицької селищної ради.

Основний меседж, який намагалися донести рейдовики до населення – постійне дотримання правил пожежної безпеки - це запорука життя! Також окремо наголошувалось батькам про неприпустимість залишення малолітніх дітей без нагляду.

Загалом рейдовиками було пройдено 67 житлових будинків та проінструктовано 74 людини. Усім селянам роздали профілактичні пам’ятки та листівки з основними тезами щодо дотримання правил безпеки під час перебування в побуті та на вулиці.

Зазвичай, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники у місцях, що легко доступні для дітей майже завжди призводять до пожеж у помешканнях. Тож, рятувальники радять завжди дотримуватися простих правил безпеки у побуті для того, щоб не стати частиною сумної статистики.

Щодня співробітниками Служби порятунку проводиться роз'яснювальна робота з населенням у всіх областях.

Загалом, подібні заходи цього тижня відбулися по всій території країни.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки не рідко можуть стати причиною займання;
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ