Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У фестивалі "Фольклорний передзвін" візьмуть участь діти з трьох країн

З 24 до 26 травня на базі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка»відбудеться триденний творчий фестиваль дитячих колективів. Про це сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції на тему: «Фольклорний передзвін»: таборування на Львівщині дітей-учасників творчих колективів з Польщі, Словаччини та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розвитку української культури та самоорганізації» Лідія Плахтій.

За її словами, у фестивалі візьме участь майже 150 дітей.

- З Польщі приїхали три вокальні та один танцювальний колектив, зі Словаччини – один вокальний та один танцювальний. Україну на цьому фестивалі представлять колективи з Миколаївського та Дрогобицького районів і два колективи з «Погулянки», - каже вона.

Фестиваль відбудеться у формі таборування. Першого дня – концерт, під час якого творчі колективи представлять культуру своєї країни, та етновечірка для молоді. Наступного дня учасники фестивалю візьмуть участь у квестах, майстер-класах та спільних репетиціях. Також в рамках фестивалю відбудеться виставка дитячих малюнків.

Лідія Плахтій зауважила, що учасники з районів Львівської області вперше отримали можливість приїхати на тривалий час до Львова і так тісно поспілкуватися з ровесниками з-за кордону.

Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар'ян Орліковський зауважив, що такі фестивалі дадуть свої плоди в майбутньому.

- У багатьох випадках нашої спільної історії ми мали гарні і не дуже гарні стосунки. В один момент ми мали 70 років мовчання та ізоляції. А 70 років – це три покоління. І нинішні діти – це вже четверте покоління, які не мають особистого досвіду спілкування з закордонними ровесниками. Ці діти – чиста дошка, не заплямована спогадами, на яку можна записати те, що в майбутньому не створюватиме непорозумінь та проблем, - зауважив він.

Керівник ансамблю «Словаччина» Мирослав Морохович повідомив, що він вивчив українську мову для ліпшого порозуміння з дітьми сусіднього народу.

Начальник відділу релігій та національностей ЛОДА Тарас Гринчишин сказав, що 25 років тому, ще дитиною, сам брав участь у подібних заходах. І дотепер підтримує зв’язки зі своїми закордонними друзями.

- Саме зараз можна закладати у дітях почуття товариських стосунків до сусідніх народів. Польща є нашим найближчим сусідом і союзником. Але ми стикаємося з тим, що час від часу ми маємо загострення цих стосунків. Є певні групи, які виявляють більш радикальне ставлення до сусідів. Це є старше покоління, - каже він.

Керівник ансамблю «П’ятков’які» Анджей Лукасік зауважив, що коли їхній колектив їздить на фестивалі або ж приймає творчі колективи в себе, то учасники колективів живуть в сім’ях.

- А після закінчення фестивалю вони розлучитися ніяк не можуть. І обіцяють одне одному підтримувати зв’язки, - розповів він. 

Лідія Плахтій також повідомила, що в  майбутньому фестиваль планує розширюватися в часі та просторі – частина фестивалю буде проходити в Україні, а частина – в Польщі та Словаччині. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ