Під час окупації Херсона російські військові викидали тіла своїх загиблих по службі на місцеве звалище і спалювали їх там.
Про це пише The Guardian з посиланням на місцевих жителів і робітників.
За словами співрозмовників видання, влітку, наприкінці окупації, військові зробили звалище забороненою зоною і закрили його від сторонніх очей. Жителі розповіли, що бачили, як туди під’їжджали російські відкриті вантажівки з чорними мішками, які викидали і потім підпалювали, через що повітря наповнювалося густим їдким димом та запахом палаючої плоті.
«Щоразу, коли наша армія обстрілювала там росіян, вони вивозили останки на смітник і спалювали», — розповіла 40-річна мешканка Херсона Ірина.
Guardian відвідав сміттєзвалище, розташоване на північно-західній околиці міста через п’ять днів після звільнення Херсона та поспілкувався з працівниками полігону, а також з кількома мешканцями міста, які підтримали заяви інших влітку.
«Росіяни пригнали «Камаз», наповнений сміттям і трупами, разом і розвантажили. Ви думаєте, хтось збирався їх поховати? Вони їх скинули, а потім висипали сміття, і все», — розповів сміттєзбірник із Херсона.
Мешканці великого житлового будинку радянських часів, який виходив на сміттєзвалище, розповіли, що коли росіяни почали палити, піднялася велика хмара диму, наповнивши повітря нестерпним запахом тліну, аж дихати було неможливо.
«Мене нудило, коли я відчувала запах диму. І ще було страшно, тому що пахло паленим волоссям, і знаєте, ще пахло у стоматолога, коли тобі свердлять зуб перед тим, як поставити пломбу. І дим був такий густий, що сусідньої будівлі не було видно», — розповідає 60-річна Олеся Кокоріна, яка живе на восьмому поверсі.
«Так просто ніколи не пахло, — розповідає 65-річна Наталя. — Самоскидів було багато, і всі вони були набиті мішками. Я не знаю, що в них було, але сморід від диму на смітнику був такий сильний, що ми навіть не могли відкрити балконні двері. Були дні, коли від запаху не можна було дихати».
Дехто вважає, що спалення тіл власних солдатів було найпростішим способом позбутися трупів, оскільки мости через Дніпро, коли росіяни були практично відрізані на його західному березі, були надто крихкими, щоб витримати вантажівки.