Сьогодні, 17 листопада, близько двох десятків митців провели акцію "День мистецтва без Львова", повідомляє газета "День".
Відтворивши своєрідну поховальну церемонію вони намагалися привернути увагу до культурної деградації суспільства, яка виникла у місті.
Каталізатором цієї акції стала зміна власника в мистецькому об'єднанні "Дзига", яке 25 років тому створило Студентське братство. За весь час свого існування в галереї "Дзиги" відбулося багато мистецьких сучасних заходів, які не були пов'язані із комерційною складовою. Теперішній власник галереї закрив її на ремонт і не відомо в якому форматі вона тепер працюватиме.
Акція відбувалася на вулиці Вірменській, неподалік від "Дзиги". Учасники акції прийшли у чорному одязі та з чорним стягом. На куті вулиці встановили жалобну плиту із написом "Львів - культурна столиця". Біля неї запалили лампадку та поставили дві гвоздики.
"Зараз постало питання навіть не у тому, якою буде нова "Дзига", навіть, якщо вона буде далі працювати. Суть акції полягає в глибшому сенсі - саме місто ігнорує мистецтво. В нас немає муніципальної галереї, де б могли проявляти себе митці, творити якісно і креативно. Так, у Львові є багато малих галерей, але всі вони висувають свої умови, і комерційні в тому числі. В Палаці мистецтв постійно проходять ярмарки товаровиробників, ювелірні виставки, виставки-продажі індійського одягу, ярмарки меду. А де мистецтво?", - заявляють учасники акції.
За їх словами, всілякі свята пампухів, шоколаду і тому подібного аж ніяк не є проявом культурності Львова, а навпаки, свідчать про занепад культури в місті. Як опонента Львову наводять у приклад Луцьк, де відкрили центр сучасного мистецтва. У Львові ж взагалі відсутній простір для експериментального мистецтва. Воно не потрібне ні владі міста, ні меценатам, ні бізнесменам.
Про усі проблеми, з якими зіштовхнулися митці Львова учасники акції написали на великому листі фанери. Це посил вони адресують до міського голови міста, депутатів та всіх небайдужих містян. Крім того, вони вимагають виділити в межах центру чи довкола нього місце для арт-центру, а також конструктивного діалогу та зрозумілої культурної політики з боку міської влади.