Сьогодні, 7 лютого, у львівському Будинку офіцерів відбувся круглий стіл «Гуманітарні ресурси — родинам захисників України», під час якого обговорили питання реабілітації та соціалізації АТОвців після демобілізації, а також душпастирської опіки та психологічної допомоги з точки зору потреб українських військових.
Про це з місця події інформує кореспондентка Гал-інфо.
Як відомо, участь в заході взяли представники одразу декількох організацій, зокрема Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Львівського Національного Медичного університету, Львівського Державного Університету Внутрішніх Справ, ЛНУ ім. І. Франка, СБУ, Нацгвардії тощо. До круглого столу також запросили самих АТОвців, членів їхніх родин і родин вимушено переміщених із району бойових дій на Донбасі, військових капеланів та молодих вчених у галузі психології і медицини, права, військової справи. Крім цього, на конференції також були присутні американські військові, відряджені в Україну з метою спільних навчань, а саме військові капелани армії США.
За словами одного з американських капеланів, Ендрю Ейреса, після повернення додому солдати найчастіше стикаються із гострою потребою підтримки збоку рідних людей.
«Одне з наших завдань, як військових капеланів, є надання солдатам і їхнім сім’ям підтримки та опіки із релігійної точки зору. Я є представником протестантської церкви, тому коли до мене звертаються солдати-представники інших конфесій, я намагаюсь знайти для них відповідних капеланів. На мою думку, одна з найбільших потреб українських військових, які повертаються додому із зони бойових дій, це підтримка їхніх родин, а також усього суспільства, яке їх виховало. Це також стосується і американських військових. Так, коли солдат армії США повертається додому після кризових ситуацій, перші слова, які він чує від рідних, є слова «З поверненням додому», - ділиться власними спостереженнями капелан Ейрес.
Окрім підтримки рідних, українським військовим також необхідна підтримка та опіка збоку держави, переконані організатори круглого столу. Саме з метою обміну досвідом, а також систематизації та структуризації підходу до надання бійцям АТО і їхнім родинам необхідної допомоги був організований сьогоднішній круглий стіл.
«Будь-яка людина, після того, як переживе стресову ситуацію, потребує певний час для реабілітації. У кожної людини тривалість реабілітації є індивідуальною. Тому підхід до реабілітації військових є індивідуальний і системний. Підхід не лише психологів, але й інших медспеціалістів, та рідних людей, близьких друзів чи знайомих. Ця проблема є надзвичайно серйозна і потребує комплексного підходу», - вважає начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда.