Львів’яни та гості міста можуть побачити унікальну виставку речей Митрополита Андрея Шептицького. Про це інформує кореспондент Гал-інфо.
Сьогодні, 1 листопада, у в Архикатедральному Соборі св. Юра молитовно згадують Митрополита Андрея Шептицького, адже в цей день, 75 років тому, він відійшов у засвіти.
Як розповів у коментарі Гал-інфо отець Павло Дроздяк, починаючи з 7:00 год до 22:00 год, кожен охочий може помолитись у крипті, де похований Митрополит Андрей Шептицький.
«Ми маємо за велику честь у нашому місті бути просвітленими тією великою зіркою праведного Митрополита Андрея. Саме тому 1 листопада у Львові відбувається проща до крипти, де спочиває Митрополит. Кожен охочий може прийти і доторкнутися до зірок. У тиші свого серця поставити руку на гробі Митрополита, просячи його помочі. Я вірю, що він і далі тримає небо над нами і над нашою країною. Як би хотілося, щоб з нашого Львова почалося це велике просвітлення великої і славної України», - сказав отець Павло Дроздяк.
У Соборі св. Юра також можна оглянути експозицію особистих речей Митрополита Андрея Шептицького.
На виставці можна побачити: горне сідалище (трон Митрополита) з храму св.Юра. 20-30-і роки ХХ ст. Автор – Андрій Коверко; капелюх Митрополита Андрея у якому він подорожував на Святу Землю. 30-40 рр. ХХ ст.; милиці Митрополита; родинну реліквію Шептицьких – дорожній набір предка Митрополита – Лева Шептицького. Остання третина ХVІІІ ст. Зі збірки музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України; світлину зі святкування 30-річчя інавгурації Митрополита Андрея Шептицького у львівській Опері та інші його світлини.
У Соборі святого Юра вшанували Митрополита Андрея Шептицького
Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, із 13:00 до 18:00 у соборі святого Юра виступатимуть хори та оркестри Львова на прославу Андрея Шептицького. А о 15:00 відбудеться пам’ятний передзвін у всіх храмах Львова і Львівської Архиєпархії.
"Заснув у Бозі наш дорогий Митрополит": 75 років тому відійшов у засвіти Андрей Шептицький
О 19:00 на площі Святого Юра перед пам’ятником Митрополитові запалять свічку пам’яті.
Довідка
Рід Шептицьких – це один із найстаріших аристократичних родів Галичини. Відомо, що грамоту на право земельного володіння рід Шептицьких отримав 1284 року від короля Лева Даниловича.
Родинний маєток графів Шептицьких знаходився у Прилбичах, біля Яворова на Львівщині.1/1
Графи Ян та Софія Шептицькі мали сімох синів:
Роман (Митрополит Андрей), Олександр (загинув у Замості), Станіслав (генерал Броні Війська Польського), Казимир (Блаженний архімандрит Климентій, був арештований радянськими спецслужбами, засуджений на 25 років та помер у Владимирському централі), Лев (Леон з дружиною Ядвіґою Шембек були вбиті радянськими солдатами у Прилбичах), Стефан (помер у 2 роки), Юрій (помер у 17 років).
Митрополит Андрей у миру мав ім’я Роман-Марія-Александр граф Шептицький.
З роду Шептицьких у XVIII столітті вийшло чотири відомі церковні діячі: Львівські єпископи Варлаам (1710-1715), Атанасій (від 1715, у 1729-1746 митрополит Київський) та Лев (від 1748, Київський митрополит у 1778-1779) та Перемиський єпископ Атанасій Молодший (1762-1779).