Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Львові презентували 1200 оцифрованих експонатів Львівського музею історії релігії

28 жовтня відбулась презентація результатів проєкту “Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії”.
Оцифрований артефакт: мумія яструба. 2 тис. до н.е.
Оцифрований артефакт: мумія яструба. 2 тис. до н.е.
Оцифрований артефакт: біноклевидна посудина. 4-3 тис. до н.е.
Оцифрований артефакт: біноклевидна посудина. 4-3 тис. до н.е.
Оцифрований артефакт: посудина із зображенням змій. 4-3 тис. до н.е.
Оцифрований артефакт: посудина із зображенням змій. 4-3 тис. до н.е.
1/3

Проєкт “Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії” Він дозволив установі оцифрувати 1200 пам’яток з музейної колекції так, аби у форматах 3D та віртуальної реальності користувачі могли із ними ознайомитись на спеціальному сайті. 

Директор музею Орест Малиць розповів, що проект створення цифрового архіву Львівського музею історії релігії активно стартував вже після початку повномасштабної війни. До цього значні труднощі виникали з наявністю необхідної техніки, кваліфікованими кадрами, коштами тощо. Вартість створеного проєкту – 930 тис. грн.. Реалізувати його вдалось за фінансової підтримки Українського культурного фонду , а також завдяки залученню міжнародних партнерів для закупівля сучасного обладнання та створення платформи, яка стала основою для подальшої роботи Музею.

Зараз на сайті Львівського музею історії релігії можна ознайомитись із кількома десятками експонатів, а незабаром з’явиться повний цифровий каталог. Організатори зазначають, що будуть представлені артефакти з різних фондових груп: "Археології", "Архіву”, "Графіки", "Живопису", "Металу", "Скульптури". До кожного експонату також зазначено опис об’єкта українською та англійською мовами. 

“Пам’ятки не є однотипними, у нашій колекції є різнопланові експонати. Тобто, це і кераміка, і скульптура, і маленькі медальйончики, і графіка. До кожної категорії цих пам’яток треба було підходити окремо. Чому так була побудована наша робота? Для того, щоб закласти базу для повного оцифрування наших фондів. У нас більше 90 тисяч пам'яток, які розкладені по різних групах. І ми вважали за потрібне підготувати цю нашу програму, цифрову платформу, так, аби по кожній групі вже була створена колекція, яку у подальшому ми будемо доповнювати”, - розповів Орест Малиць. 

На платформі розміщено цифрові копії, які також зберігаються у хмарному сховищі, яке відповідно до безпекових умов розміщено не в Україні. 

Андрій Гривняк, співзасновник компанії Skeiron, яка вже тривалий час займається оцифруванням культурних та історичних об’єктів в Україні, розповів, що користувач з будь-якого куточку світу зможе у форматі 3D ознайомитись із давнім об’єктом. А завдяки наявному формату віртуальної реальності є також можливість побачити артефакт у власному просторі. До кожного елемента об’єкта можна також зазначати додаткові описи, які розповідатимуть про конкретний його елемент, як-от декор, окремі частини та їхнє значення, а також певні тріщини, пошкодження тощо. 

“Ми показали різноманітні групи пам'яток: скульптуру, метал, живопис, графіку, нумізматику, стародруки. Деякі з яких датуються тисячоліттями. До прикладу, колекція включає пам'ятки трипільської культури, що розкривають унікальні аспекти історії релігійного життя в Україні та на всьому континенті, – як в Європі, так і в Азії”, - розповіла координаторка проєкту Надія Полянська.

Пані Надія також додала, що цифрова платформа пов’язана із базою даних Музею, а тому оновлювати інформацію про експонати можна буде автоматично. За словами Ореста Малиця, незабаром працівники установи пройдуть необхідні навчання з використання нового цифрового інструменту та почнуть використовувати його у щоденній роботі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ