Комісія з питань комунального майна Львівської обласної ради підтримала ідею УКУ щодо створення освітньо-культурного центру в колишньому кінотеатрі "Львів".
Комісія з питань комунального майна Львівської обласної ради 11 квітня підтримала ініціативу Українського католицького університету (УКУ) щодо використання будівлі колишнього кінотеатру "Львів", розташованого на вулиці У. Самчука, 12. УКУ планує створити в цій будівлі освітньо-культурний центр для різноманітних програм, включаючи роботу з ветеранами, школярами та громадою міста, а також проведення відкритих дискусій та лекцій.
"У перші роки реалізації проєкту з ревіталізації будинку розглядаємо можливість перенесення в нього частини програм із Центру Шептицького УКУ, а також розвивати нові програми: - центр науки з програмами для студентів та школярів Львова з лабораторіями з робототехніки; - виставковий мистецький центр з приміщеннями для презентацій та культурно-освітніх громадських заходів. У довготривалій перспективі опрацюємо комплексну програму ревіталізації, враховуючи потреби університету, Стрийського парку, міста та області", - зокрема йдеться в офіційному листі ректора УКУ Тараса Добка до обласної ради.
Концепцію майбутнього центру на засіданні комісії з питань комунального майна представили проректори УКУ Наталя Климовська та Любомир Тарнавський. Вони зазначили, що приміщення колишнього кінотеатру перебуває в незадовільному стані та практично не використовується, а УКУ пропонує взяти його в довготермінову оренду.
Крім того, на засіданні комісія продовжила роботу над питаннями комунального майна та погодила проведення будівельних робіт у Стрийській міській об’єднаній лікарні за кошти благодійників з метою покращення інклюзивності.
Ідея створення освітньо-культурних центрів у занедбаних міських просторах є досить поширеною в Україні та світі. Такі ініціативи спрямовані на відновлення культурної спадщини, надання нових можливостей для розвитку громади та створення привабливих публічних просторів. Подібні проєкти часто передбачають залучення інвестицій, співпрацю з місцевою владою та активну участь громадськості. Наприклад, у багатьох містах Європи колишні промислові будівлі, кінотеатри чи інші занедбані об'єкти перетворюються на сучасні культурні хаби, мистецькі галереї, освітні платформи або коворкінги, що сприяє соціальному та економічному розвитку територій.
