У Львівському Музеї Михайла Грушевського відбулося відкриття виставки живопису Романа Патика «Квітковий вернісаж». Про це сьогодні, 10 липня, повідомила прес-служба Львівської ОДА.
На експозиції представлено близько 20 робіт художника.
«Краще за мене скажуть мої роботи. Якщо вони вам подобаються, то це означає, що у житті я зробив щось добре. Кожен сприйматиме їх по-різному, у кожного є своя думка та розуміння моїх робіт. У них я хочу передати свій настрій. Часом, коли починаю малювати якусь квітку, то уже опісля написання картини дізнаюся, якою є її назва», - розповів митець.
Провідну роль у творчому доробку Романа Патика займають зображення квітів соняхів.
«У родині Патиків простежується тема соняхів. І я з дитинства люблю цю рослину. Хоча це є привезена квітка, але вона певним чином стала символом України. Сонях цвіте, а потім плодоносить. Його можна порівняти із нашим життям», - наголосив художник.
У планах на майбутнє – створити серію картин, на яких будуть зображені жіночі постаті.
У межах заходу митець подарував музею написаний портрет першого Президента України Михайла Грушевського.
Зазначимо, що виставка триватиме впродовж місяця.
Довідка:
Роман Патик народився 22 серпня 1955 року у м. Львові. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва ( Академія мистецтв). Митець має уже понад 40 років професійної діяльності в галузі, живопису, скульптури, монументального мистецтва та дизайну.
Автор багатьох живописних творів, розписів, мозаїк, скульптур, рельєфних композицій з бетону та дизайну численних інтер’єрів, музейних експозицій. Серед яких:
Св. Петро та Св. Павло, рельєфи (бетон, 7,4м х 2,4м) на фасаді церкви в с. Зимна вода, Львівська обл.;
Пам’ятний знак залізничникам полеглим за волю і незалежність України. Встановлений на Приміському вокзалі м. Львів;
Меморіальна дошка герою України Г. Кирпі (1,7м х0,95м), встановлена на фасаді управління Львівської залізниці;
Пам’ятна таблиця в честь прибуття першого потягу до Львова (1,5м х 1м) встановлена на фасаді першого перону Головного Львівського вокзалу;
Панорама експозиції Музею історії Львівської залізниці.
Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок. Твори Романа Патика знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном. Живе та працює у Львові, завідувач Музею історії Львівської залізниці.