Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Винниках презентують інкрустовану сріблом давню сокиру з тризубом

Рідкісний експонат Х—XIII століть – сокиру з нанесеним зображенням тризуба презентує Комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» у вівторок, 25 червня, у музеї у Винниках. Про це повідомили у ЛОР.

Залізна сокира належить до зібрання Національного музею історії України. На думку дослідника і директора Національного музею історії України Федіра Андрощука, пам'ятка належить до інкрустованих бойових сокир. Кілька таких екземплярів відомі з Швеції та Русі. Форма сокири місцева, аналоги її датуються Х-ХІІІ століттями. Орнамент рідкісний, його можна датувати Х – XI ст. Цьому відповідає й інкрустація тризубом, іконографія якого датується добою князювання Володимира Святославича.

Древню залізну сокиру знайшли на Чернігівщині нелегальні скарбошукачі. Про оригінальність знахідки свідчили ступінь корозії залізної основи, техніка виконання та її рідкісне оздоблення.

У 2021 році знахідку передав музею львів'янин Тарас Хмеловський. Бізнесмен і археолог за освітою викупив предмет на аукціоні, сплативши 10 тисяч доларів. Реставрацію сокири провів художник-реставратор вищої категорії Віктор Голуб.

Презентація сокири відбудеться о 15.00 год за адресою: м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ