17-18 лютого у Львові відбудеться воркшоп “Спадок”, присвячений переосмисленню практик захисту культурної спадщини в Україні. Подія об’єднає фахівців, які працюють над збереженням нерухомих об’єктів, — від будівель і скульптур до вітражів. Про це повідомляє ЛМР.
Мета воркшопу — не лише зібрати найефективніші практики захисту та обмінятися досвідом, а й створити практичні алгоритми для захисту та відновлення культурної спадщини в умовах війни.
Програма воркшопу включає:
-
Реальні приклади превентивного захисту культурної спадщини з Харкова, Одеси, Києва, Дніпра, Львова та інших громад.
-
Екскурсії до об’єктів Львова, які були пошкоджені та відновлені, щоб побачити процес збереження на власні очі.
-
Ознайомлення зі специфікою роботи з різними матеріалами: склом, металом, деревом, каменем.
-
Практичну роботу з документування та створення стратегій захисту.
-
Розробку алгоритмів дій для роботи з пошкодженими об’єктами до моменту їх відновлення.
Усі напрацювання учасників будуть зібрані в підсумкову публікацію, яка стане корисним ресурсом для громад та міжнародних партнерів
Хто і як може взяти участь
До участі запрошуються фахівці, які працюють у сфері охорони культурної спадщини: представники державних установ, громадських організацій та профільних департаментів міст і громад. Очікується участь понад 40 фахівців з усієї України.
Участь у заході безкоштовна. Організатори забезпечують покриття витрат на проїзд, проживання, харчування та кавоперерви.
Кінцевий термін подачі до 9 лютого включно, форма реєстрації доступна за посиланням. Підтвердження участі буде надіслано до 11 лютого.
Не втрачайте можливість зробити свій внесок у спільне напрацювання на рівні країни, яке допоможе зберегти нашу культурну спадщину навіть у найскладніші часи.
Організовують подію Українська урбаністична платформа спільно з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради за підтримки Львівського культурного хабу, який координується UNESCO та фінансується AECID.