Американська агенція з міжнародного розвитку (USAID) в Україні отримала наказ призупинити всі проєкти та видатки на них. Це сталось після розпорядження Держдепу США щодо зупинки програм допомоги іншим країнам на 90 днів для аудиту. Про це Суспільному повідомив один із працівників офісу USAID у Києві.
Водночас за його словами, детальними вказівками, як планують реалізовувати директиву та чи будуть виключення, працівники наразі не володіють.
У пресслужбі USAID Суспільному відповіли, що перенаправили наш запит до Держдепу США.
USAID в Україні підтримує відбудову шкіл, надання медичних послуг, ремонт критичної енергетичної системи.
Загалом українські організації отримують листи щодо необхідності призупинити активності, що фінансувались коштом USAID або організацій, залежних від американського фінансування.
Зокрема співзасновниця Veteran Hub Івона Костина 26 січня повідомила у Facebook, що організація змушена закрити Лінію підтримки ветеранів та Хаб у Вінниці. Вона закликала бізнес підтримати проєкт.
25 січня президент Зеленський казав, що директива Держдепу не стосується військової допомоги Україні.
Тим часом FT пише, що дипломати з Бюро у справах Європи та Євразії Держдепартаменту США попросили держсекретаря США Марко Рубіо повністю виключити Україну із директиви, яка набула чинності у п'ятницю, 25 січня.
20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про тимчасове призупинення всіх програм зовнішньої допомоги США на 90 днів до проведення перевірок, щоб визначити, чи відповідають вони його політичним цілям. У Пентагоні заявили, що це не стосується військової допомоги Україні.
Про USAID
United States Agency for International Development (USAID) — агенція США з міжнародного розвитку, заснована у 1961 році. Має регіональні місії у Центральній та Південній Африці, Азії, на Близькому Сході, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також у Європі.
Як йдеться на сайті USAID Україна, з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року агенція надала Києву 2,6 млрд доларів на гуманітарну допомогу, а також спрямувала 5 млрд доларів допомоги на розвиток. Ще 30 мільярдів доларів були виділені у формі прямої бюджетної підтримки.
Загалом агенція інвестує та підтримує 29 різних сфер у 158 країнах по всьому світу. Зокрема йдеться про економічне зростання і торгівлю, гуманітарну допомогу, освіту, енергетику, інфраструктуру, технології тощо.