Завтра, 31 серпня, о 18.30 год відбудеться відкриття виставки "Суспільство з кіноапаратом", де можна буде дізнатись про явище кіноаматорства та переглянути унікальні, раніше небачені відеоматеріали. Вхід на подію вільний. Про це повідомили 30 серпня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Кілометри приватних кіноплівок досі залишаються непереглянутими. Спадщина кіноаматорів – масштабний пласт візуальних джерел про минуле з перспективи особистого погляду людини. Виставка «Суспільство з кіноапаратом» пропонує зазирнути в світ творчості і пізнання через кінокамеру, фіксування буденних, святкових чи випадкових моментів.
Кіноаматорство – явище, безпосередньо пов'язане з технологією малоформатної зйомки. Його витоки сягають кінця ХІХ століття, однак масового характеру воно набуло в середині та другій половині ХХ. В основі виставки – колекція аматорських фільмів з приватних збірок, яка була зібрана впродовж останніх десяти років Міським медіаархівом Центру міської історії та продовжує поповнюватись новими знахідками і відкриттями. На виставці хоч і переважають приклади аматорського та домашнього кіно авторів зі Львова, однак експозиція включає широку географію у межах України. Також відвідувачі зможуть переглянути фільми письменниці, мандрівниці Софії Яблонської та хіміка, фотографа Вітольда Ромера. Не менш важливо було залучити роботи львівського режисера і наставника аматорського руху Романа Бучка.
Виставка реалізовується в межах проєкту «Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні» за підтримки Українського культурного фонду.
Місце: Центр міської історії, вул. Богомольця 6, виставковий зал
Години роботи:
-
середа – п'ятниця з 12.00 до 19.00
-
субота та неділя з 12.00 до 18.00
Куратор виставки: Олександр Маханець.
Візуальний куратор: Сергій Петлюк.
Координаторка: Вікторія Панас.
Трейлер виставки: https://youtu.be/9H-Jn-23Ph0
Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/385179199674014
Деталі на сайті Центру міської історії: https://www.lvivcenter.org/exhibition/society-with-a-movie-camera/
Контакт: Вікторія Панас, координаторка публічних програм Центру міської історії, +38 093 436 51 34, [email protected]