Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура  |  Війна з Росією

У Львові відкрили виставку, присвячену харківському Держпрому

Ознайомитись із нею можна з 19 по 26 лютого у Львівському культурному хабі ЮНЕСКО.
Фото: Марічка Твардовська, Гал-інфо 8
Фото: Марічка Твардовська, Гал-інфо
1/4

Сьогодні, 19 лютого, у Львівському культурному хабі відкрили виставку, присвячену унікальній архітектурній пам’ятці Харкова – Держпрому. Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни ця будівля тричі зазнавала пошкоджень внаслідок російських ракетних обстрілів.

Як розповіли у ЛКП “Бюро спадщини”, Держпром є одним з найяскравіших зразків модернізму та конструктивізму 1920-х років. Цю споруду звели у 1925-1928 роках за проєктом архітекторів Сергія Серафімова, Самуїла Кравця та Марка Фельгера. Після завершення будівництва Держпром став найвищою бетонною будівлею в Європі, випереджаючи навіть деякі американські хмарочоси того часу. Загальна площа будівлі – 60 тис. м². 

Заступниця директора департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія Згурська розповіла, що для кожного харків’янина Держпром є фундаментальним об’єктом, який говорить про незламність Харкова. А символ цієї будівлі є навіть на військових емблемах.

“Перш за все я хочу подякувати саме військовим, які дають нам можливість жити в Харкові під прапором України, працювати в Харкові, говорити в Харкові про збереження культурної спадщини, про роботу міжнародного співробітництва. Щиро сподіваюся, що львів'яни та гості цього надзвичайно чарівного міста матимуть можливість побачити цю виставку і більше дізнатися про моє місто та про те, яку важливу роль, функцію відіграє Держпром для світу архітектури, історії, культури і зараз для світу миру, тому що це, власне, і є символ тієї нескореності нашого народу і символ нескореності Харкова”, – розповіла Юлія Згурська. 

Фото: Марічка Твардовська, Гал-інфо 8
Фото: Марічка Твардовська, Гал-інфо
1/4

З 2017 року будівля Держпрому належить до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а з 2022 року перебуває під захистом, згідно з Міжнародним списком культурних цінностей. Важливо також, що Львів та Харків підписали Меморандум про співпрацю органів влади для визнання Держпрому офіційним об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

“І Харків, і Львів переконалися в тому, що дії ворога є абсолютно безжальними і, на жаль, жодна конвенція, жодне міжнародне гуманітарне право не може гарантувати як захисту цивільного населення, так і культурної спадщини. Однак важливим залишається обов'язок документувати не тільки для майбутніх судових процесів, для майбутніх можливих покарань злочинців, а також для формування національної пам'яті про те, що наша спадщина постраждала; і документувати у тому числі з надією, що через кілька років ми будемо говорити про відновлену спадщину, про її повернення до колишньої краси і величі”, – розповіла директора ЛКП "Бюро спадщини" Стефанія Топилко.

Нагадаємо, що 28 січня 2025 року у Львові на вул. Князя Романа, 6 урочисто відкрили Культурний хаб ЮНЕСКО. Це один з перших просторів такого зразка в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :