Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові відкривається музей приватної колекції Роксоляни Шимчук

У Львові відкривається музей приватної колекції Роксоляни Шимчук - музей автентичного одягу та прикрас зі всієї України.

З 19 лютого 2024 року свої двері для відвідувачів відчинить музей приватної колекції Роксоляни Шимчук, в якому представлено автентичні строї з різних куточків України.  

Етнограф та колекціонерка збирала, формувала та відновлювала етноодяг, прикраси та головні убори понад 30 років. 

«Першу свою сорочку я купила ще в минулому тисячолітті, 1989 році на фестивалі «Червона рута». Вже не пригадую хто підказав, що автентичний стрій можна знайти на Буковині. Перший свій стрій я купила за студентські гроші і він для мене був надзвичайно красивий, неперевершений. Ця сорочка у мене є, але, звичайно тьмяніє перед шедеврами, які вдалось назбирати за ці десятки років», - поділилась спогадами під час брифінгу Роксоляна Шимчук. 

Повну кількість, а тим паче вартість колекції, сама колекціонерка не називає, втім у колекції налічується декілька тисяч вибраних зразків українського народного мистецтва. 

Музей знаходиться в підвальному приміщенні за адресою: вулиця Коперника, 17. На першому поверсі – Етно-галерея, де представлені сучасні дизайнерські речі, предмети побуту та прикраси авторства самої мисткині.

Після початку повномасштабного вторгнення одні ховали чи вивозили експонати, а родина Шимчуків наважилась показати культурні надбання, забезпечуючи при цьому їх надійний захист та збереження. 

Перед тим як взятися безпосередньо за облаштування експозиції, довелось осушувати приміщення та зробити капітальний ремонт. Концепцію музею розробив відомий архітектор Віктор Романинець, а за технічний супровід та втілення Роксоляна Шимчук вдячна своєму чоловіку, художнику по металу Мар’яну Шимчуку. 

Сама експозиція поділена за регіонами: Гуцульщина, Покуття (Городенківське, Снятинське, Коломийське), Буковина, Поділля, Львівщина, Волинь, Бойківщина, Подніпров’я та Лівобережна Україна. Також ж у планах, облаштовувати тимчасові виставки, експозиції.

«Колекціоную шедеври народної творчості, а тому вибір, що виставляти в постійну експозицію, був дуже важкий. То страшні муки. Колекція, як дитина, не можу одне виставити, а інше лишити в скрині поза увагою. За кожну річ серце щеміло. Згодом змирилась, що цілі розділи поки не виставляю: борщівську дитячу сорочку, колекцію буковинських наміток тощо», - розповідає галеристка, колекціонерка та дизайнерка Роксоляна Шимчук.

Для соціальних груп населення, а також військових, вхід до музею - безкоштовний, авторські екскурсії – за домовленістю. 

Більше актуальної інформації у соціальних мережах: Етногалерея Роксоляни Шимчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ