Слухай онлайн
Культура

У Львові відновили історичні двері-віяло на вулиці Захарієвича

фото - ЛКП
фото - ЛКП "Бюро спадщини"
фото - ЛКП
фото - ЛКП "Бюро спадщини"
фото - ЛКП
фото - ЛКП "Бюро спадщини"
фото - ЛКП
фото - ЛКП "Бюро спадщини"
фото - ЛКП
фото - ЛКП "Бюро спадщини"
1/5
У Львові відновили ще одні історичні двері-віяло, а саме на вулиці Захарієвича, 2.Двері особливі тим, що можуть відкриватися у два боки, тому їх і називають «віялом». Окрім того, в цьому будинку це вже другі двері, які мешканці відновили в рамках міської програми співфінансування.

Про це інформує Бюро спадщини.

«Двері були у незадовільному стані. Вони були скручені, через що їх довелося повністю розбирати і збирати заново. Дубова коробка булапогано закріплена у стіні, що негативно впливало на відкривання дверей. Тому мешканці користувалися, в основному, тільки правою частиною дверей. В процесі ремонту були відрегульовані автентичні завіси та міцно закріплена дверна коробка», – розповівмайстер-реставратор Андрій Пулик.

Загальна вартість робіт становила 38 080 грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70% – це 26 656  грн, а мешканці зробили 11 424 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Це вже другі двері, які відновили мешканці в цьому будинку: у травні реставратори відновили головні фасадні дубові двері, які були в дуже знищеному стані. Вони були не лише погано закріплені, а взагалі не відчинялися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ