Слухай онлайн
Культура

У Муніципальному мистецькому центрі покажуть першу виставку Олега Чорного

Із суботи, 24 липня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відкриється перша українська виставка Олега Чорного Transmission Impossible. Автор виставки – Олег Чорний, білоруський режисер, який живе в Парижі та Венеції. Його роботи зберігаються у Центрі Помпіду, а фільми демонструвались на багатьох міжнародних фестивалях – у Локарно, Роттердамі, Відні та на Венеційському бієнале. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Олег Чорний народився в Мінську (1971). Навчався в Дюссельдорфській академії мистецтв та в національній студії сучасних мистецтв Le Fresnoy (Франція). Живе у Парижі та Венеції. Його роботи включають документальні, короткі постановочні, але здебільшого такі практики, які не зовсім вкладаються в загальні жанри, в тому числі експериментальний кінематограф чи відеомистецтво. За основу часто береться одна єдина план-секвенція. Зафіксований за допомогою камери та мікрофону матеріал, залишається опісля в процесі «вертикального» монтажу, своєї лінеарної послідовності та постійної витримки, щоби таким чином відновити об’єктивність, притаманну йому до проходження через сенсори.

Його роботи – аудіовізуальні портрети та філософські медитації на тему сексуальності, політики, онтології образу – демонструвались на передових кінофестивалях, в тому числі Відень, Венеція, Роттердам, Загреб, Мінськ і в таких культурних центрах, присвячених сучасному мистецтву: Центр Помпіду (Париж), Палаццо Грассі (Венеція), Кунстпаласт Еренгоф (Дюссельдорф), музей сучасного мистецтва Монреалю.

Про виставку Transmission Impossible, яку покажуть у Муніципальному мистецькому центрі: чотири відео- та аудіопроекції розміщені в трьох суміжних просторах і зміщені поміж собою в часі, загальною тривалістю в один повнометражний фільм. Представлені чотири незалежні роботи різних років, у кожної з якої своя тональність, своя аніма, але якщо на них подивитися разом, то в композиції знайдеться менше випадковості, ніж в кожній з цих робіт окремо. Промінь світла, ковзаючи піднятими списами легіонерів в одній із них, знаходить своє природне відображення в персонажі, що перетинає екран на ходулях, з іншої. Пошук цензури між двома стінами в ательє художника (Nan Hoover) — у вібрації настроюваної струни клавесину.

Виставка буде вільною для відвідування з 24 липня з 10:00 до 19:00. Надалі – щодня з 10:00 до 21:00.

Контакт для акредитації преси: lvivart.center/presa. Контактний номер: 063 110 4899.

Нагадаємо, Львівський мистецький муніципальний центр відкрився 19 жовтня 2020 року на вулиці Стефаника, 11. Сучасний культурний простір об’єднав галерею із виставковою площею 100 квадратних метрів, лекторій, медіатеку та кав’ярню. Робота над створенням Центру тривала від листопада 2019 року.

Офіційний сайт Львівського муніципального мистецького центру — www.lvivart.center.

Публічна сторінка у фейсбуці — www.facebook.com/lvivart.center.

Профіль в інстаграмі — www.instagram.com/lvivart.center.

Канал на ютубі — https://cutt.ly/5lfji5A

Патреон Муніципального мистецького центру — patreon.com/lvivartcenter

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ