Слухай онлайн
Економіка

У Національному банку обговорили умови роботи при можливому запровадженні воєнного стану

Правління Національного банку України на чолі з Головою Яковом Смолієм проводить позачергову зустріч із керівниками найбільших 40 банків країни. Про це повідомили 26 листопада у прес-службі Національного банку України.

Зустріч присвячена зокрема підготовці банківського сектору до роботи в умовах режиму воєнного стану на випадок його можливого запровадження. Сьогодні Рада національної безпеки і оборони України одноголосно підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенко ввести воєнний стан строком на 60 діб. Відповідне рішення Президента повинна схвалити Верховна Рада України.

"Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування", - наголосив Голова Національного банку, відкриваючи зустріч з банкірами.

Відтак, Національний банк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

"За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких "стрибків" курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів", - зауважив Яків Смолій.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Правління Національного банку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору у робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, 26 листопада відбудеться позачергове засідання Верховної ради України.

Порошенко просить парламент розглянути введення воєнного стану

Збройні сили РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України

Національний банк України

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ