Протягом 9-11 березня у Парижі проходитиме міжнародна конференція «Шоа в Україні. Нові перспективи трагедії ХХ сторіччя»
Метою конференції є просування оновлених знань та відкритої дискусії щодо трагічних подій Голокосту. Історія Голокосту досі є недостатньо відомою і ускладнює стосунки між євреями та українцями як в Україні, так і за кордоном – особливо у Франції, де чорна легенда щодо українського антисемітизму має глибоке коріння після процесу над вбивцею Симона Петлюри у 1926 році.
Доповіді стосуватимуться, перш за все, встановлення й розуміння фактів періоду німецької окупації (1941-1944). Проте ці факти мають бути проаналізовані у ширшому контексті, що включав би історію євреїв в Україні до і після Шоа, історію опору, колаборації та злочинів у окупованій Європі під час Другої світової війни.
«Ми переконані, що пам'ять, взаємне розуміння і обмін свідченнями повинні поєднуватися з ретельним вивченням історичного контексту, зокрема суперечливих і болючих питань, як-то колаборація місцевих мешканців, що брали участь у винищенні євреїв чи ставлення представників руху опору (націоналістів та комуністів) до винищення. Трагедії минулого та непорозуміння довкола них не можна подолати іншим шляхом, ніж через чесний і вичерпний пошук правди», – політолог Галя Aкерман та філософ Філіп де Лара.
Більше про конференцію читайте на сайті Українського інституту національної памʼяті